Letisko v Bratislave naďalej očakáva rast počtu cestujúcich

letisko, lietadlo
Foto: ilustračné, SITA

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave očakáva v tomto roku nárast počtu cestujúcich aj napriek tomu, že rakúska letecká spoločnosť Niki nebude od októbra prevádzkovať svoje lety do Bruselu.

Potvrdil to generálny riaditeľ bratislavského letiska Ivan Trhlík. Rozhodnutie nemeckej skupiny Air Berlin, ktorá je vlastníkom Niki, o zrušení plánovaných letov z Bratislavy, označil za štandardný krok v civilnom letectve.

„Rozhodne to nebude znamenať koniec spolupráce so skupinou Air Berlin, ani s Niki, a veríme, že sa nám podarí v budúcnosti na spolupráci dohodnúť,“ predpokladá Trhlík. Pripomenul, že Air Berlin veľmi zásadne zmenila svoju riadiacu štruktúru.

„Spoločnosť prehodnotila svoj ekonomický model a nové vedenie spoločnosti si určilo nové priority a novú stratégiu, do ktorej lety z Bratislavy nezapadajú,“ dodal.

Ruská letecká spoločnosť UTAir opäť obnoví pravidelnú linku z Bratislavy do Moskvy, a to v zimnom letovom poriadku, ktorý začne platiť od 25. októbra.

„Prevádzkovať lety z Bratislavy do Moskvy a späť bude raz týždenne, rovnako ako aj počas minuloročnej zimy,“ uviedol Trhlík. UTair v letnom letovom poriadku zrušil pravidelnú linku z Bratislavy do Moskvy na letisko Vnukovo. Stalo sa tak takmer po štyroch rokoch odvtedy, keď do ruskej metropoly začala lietať 1. júna 2011, najprv štyrikrát týždenne. Neskôr lety prevádzkovala denne a nakoniec len raz týždenne.

V apríli tohto roku pribudli na letisku v Bratislave pravidelné linky do Madridu a Atén, ktoré prevádzkuje spoločnosť Ryanair trikrát týždenne. Uvedený dopravca zavedie ďalšiu novú pravidelnú linku do Berlína od 27. októbra s letmi jedenkrát denne. V júni pribudne z Bratislavy šesť pravidelných liniek Smartwings, prevádzkovaných spoločnosťou Travel Service, do Tel Avivu, Burgasu, Heraklionu, na Rodos, do Palmy de Mallorca a Olbie.

„Keďže letecké spoločnosti plánujú svoje letové poriadky niekoľko mesiacov či rok vopred, nové destinácie očakávame najmä v roku 2016,“ doplnil Trhlík.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk