Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Kamenné námestie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
30. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017

Mesto čelí po Predstaničnom námestí ďalšiemu opatreniu zo strany okresného súdu, týka sa Kamenného námestia

Okresný súd Bratislava I vydal neodkladné opatrenie týkajúce sa nájomnej zmluvy, ktorú v roku 2007 uzatvorila spoločnosť Intermont a hlavné mesto. Súd zakázal mestu akýmkoľvek spôsobom nakladať s pozemkami, na ktoré sa vzťahuje nájomná zmluva.

Mesto má tak zákaz nehnuteľnosti na Kamennom námestí predať, darovať, zameniť, založiť, zaťažiť vecným bremenom, predkupným právom, dať ich do nájmu, vypožičať, uzavrieť zmluvu o budúcej zmluve, vložiť ako vklad do podnikania, ručiť nimi, meniť podstatu, dražiť ich alebo akokoľvek inak s nimi nakladať. Súd rozhodnutím o vydaní neodkladného opatrenia reagoval na žiadosť spoločnosti o súdnu ochranu v danej veci.

Podľa mediálnej zástupkyne spoločnosti Intermont Márie Adamovej nájomnú zmluvu, ktorá sa týka presne definovaných pozemkov v lokalite Kamenné námestie, sa mesto v roku 2012 rozhodlo ukončiť odstúpením. Nájomca, spoločnosť Intermont, sa preto obrátila na súd so žalobou o určenie neplatnosti a neúčinnosti tohto právneho úkonu. Okresný súd následne rozhodol, že odstúpenie hlavného mesta od zmluvy o nájme pozemku a o budúcej zmluve o zriadení vecného bremena je neplatné. Zároveň určil mestu povinnosť uhradiť všetky súdne trovy a poplatky.

Mesto sa voči rozsudku odvolalo, ale napriek rozhodnutiu súdu naďalej prijímalo na účet nájomné zo strany nájomcu. „Pre dĺžku trvania súdneho sporu, ktorý je od roku 2012, a blížiaci sa termín pôvodného ukončenia trvania zmluvy, bolo nevyhnutné podať žiadosť o neodkladné opatrenie, aby neboli narušené práva spoločnosti a to až do vynesenia právoplatného rozhodnutia vo veci samej, zo strany odvolacieho súdu. Nárok spoločnosti v súvislosti s trvaním zmluvy bol a je stále oprávnený,“ uviedla ďalej Adamová.

V prípade Kamenného námestia ide po Predstaničnom námestí o ďalší prípad, keď sa mesto rozhodlo protiprávne a v rozpore so zmluvou porušiť uzatvorené zmluvné vzťahy, uvádza sa na záver v stanovisku spoločnosti.

Hlavné mesto SR Bratislava sa k veci zatiaľ nevyjadrilo.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X