Mesto dostalo pokutu za skúšobnú prevádzku električkovej trate

električka
ilustračné: SITA

Skoršie spustenie prevádzky električkovej trate v bratislavskej Dúbravke môže mesto Bratislava vyjsť draho. Hlavné mesto totiž od Bratislavského samosprávneho kraja ako špecializovaného stavebného úradu dostalo 82-tisíc eur pokutu.

Skúšobnú prevádzku na modernizovanej električkovej trati v Dúbravke spustili 18. novembra 2014, trať zatiaľ skolaudovaná nie je. Bratislavský samosprávny kraj vlani povolil pokusné jazdy, ale až od 15. decembra 2014. No bývalé vedenie bratislavskej radnice električky na trať poslalo už 18. novembra, aj to po tom, čo termín viackrát pre nedokončené práce odložili.

Skutočnosť, že električky budú skúšobne jazdiť po neskolaudovanej trati vtedajší dopravný inžinier mesta Tibor Schlosser vlani v novembri nepovažoval za problém, tvrdil, že zákon umožňuje sprístupniť prevádzku koľajových tratí už počas testovacej premávky. To potvrdil aj Bratislavský kraj, vraj takýto postup je bežný pri stavbách, ktoré obsahujú technologické stavby. Problémom ale je, že električky po trati takmer mesiac jazdili bez povolenia na testovaciu premávku, za to teraz radnica čelí vysokej pokute.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk