Mesto podalo žiadosť o nenávratný finančný príspevok na projekt električkovej trate do Petržalky

Petrzalska elektricka vystavba trat elektrickova.jpg

Po podaní žiadosti bude nasledovať podpis zmluvy a následne aj samotné čerpanie finančných prostriedkov.

Bratislava podala žiadosť o nenávratný finančný príspevok (NFP) na projekt električkovej trate v Petržalke. „Financovanie projektu predĺženia električky v Petržalke bude riadne zabezpečené z európskych zdrojov,“ informovala hovorkyňa magistrátu Dagmar Schmucková.

Hlavné mesto už podalo žiadosť o NFP na Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Po podaní žiadosti bude nasledovať podpis zmluvy a následne aj samotné čerpanie finančných prostriedkov. O podaní žiadosti o NFP po rokovaní vlády informoval aj minister dopravy Andrej Doležal.

Schmucková spresnila, že zabezpečenie externých finančných prostriedkov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra pozostáva z viacerých krokov a prebieha v súčinnosti viacerých inštitúcií – hlavného mesta, ministerstva investícii, regionálneho rozvoja a informatizácie, ministerstva dopravy a agentúry Jaspers.

Podklady k žiadosti mesta o NFP doteraz posudzovala Európska komisia Jaspers a po akceptovaní všetkých pripomienok mohlo hlavné mesto žiadosť podať,“ doplnila hovorkyňa magistrátu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk