Mesto v boji proti komárom: Príďte si aj vy po BTI tablety na ochranu vašej záhrady

Komáre v Devínskej Novej Vsi
Foto: ilustračné, GettyImages

Sezóna komárov je už prakticky tu, avšak ako uvádza mesto, s BTI tabletami sa ich nemusíte obávať. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako tieto larvicídy môžu ochrániť aj vašu záhradu pred komármi.

S intenzívnym monitoringom a zásahmi larvicídom BTI mesto už začalo a vykonalo viac ako 2 300 monitoringov a 75 zásahov v liahniskách komárov. Zásahy vykonávajú za pomoci larvicídu BTI pomocou chrbtových chrličov, z člnov, či z dronov naprieč celou Bratislavou.

Mesto každoročne zvádza boje proti komárom a snaží sa tento boj z roka na rok vylepšovať. Tentokrát prichádza s novým krokom, a to aj prostredníctvom svojich obyvateľov. Keďže sa komáre liahnu často práve na mestom nezasiahnuteľných miestach, ako sú dvory a záhrady obyvateľov, potrebuje aj vašu asistenciu.

Keďže chce mesto zasahovať proti komárom aj tam, kde nemôže, zabezpečilo, aby boli na Slovensku tablety BTI autorizované pre domácnosti, a aby ste tak mohli ľahko ochrániť aj vy svoju záhradu. Môžete si tak prísť do Služieb občanom na Primaciálnom námestí 1 po tablety BTI. K dispozícii budú aj na miestnych úradoch všetkých mestských častí.

Okrem toho plánuje mesto rozdávať BTI tablety priamo záhradkárom, aby zabezpečili, že všetci majú prístup k tejto účinnej ochrane. O detailoch bude ešte mesto informovať, je potrebné sledovať stránku magistrátu.

Ako tablety BTI fungujú? Jedna tableta je dostatočná na 50 litrov vody a do 24 hodín zničí až 100 % lariev komárov v liahnisku. Tieto tablety sú špeciálne navrhnuté tak, aby boli účinné a zároveň neškodné pre ostatné živočíchy a rastliny.

Čo robiť s menšími záhradnými nádobkami, kde sa môžu liahnuť larvy komárov? Jednoducho ich vylievajte a komáre sa tak nevyliahnu. Dbajte na prevenciu a problém s komármi sa tak minimalizuje. Stačí takéto nádobky vyliať minimálne raz za týždeň a je po probléme, larvy komárov sa tak nestihnú vyliahnuť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk