Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Reklamne_tabule.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
21. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto začalo odstraňovať reklamné trojnožky, z ulíc ich zmizne 428

Hlavné mesto začalo vo štvrtok odstraňovať z mestských ulíc reklamné zariadenia známe ako trojnožky. Z ulíc mesta tak v najbližších dňoch zmizne 428 týchto reklamných zariadení, ktoré sú umiestnené na miestnych komunikáciách I. a II. triedy.

Spoločnosť Present, ktorá trojnožky prevádzkovala, mala platnú nájomnú zmluvu do 4. júna 2015. Mesto sa povolenie na umiestňovanie takejto reklamy rozhodlo v rámci boja proti vizuálnemu smogu nepredĺžiť a nariadilo spoločnosti všetky trojnožky odstrániť. Spoločnosť tak nespravila a mesto sa preto obrátilo na vyššie štátne orgány, ktoré mohli rozhodnúť.

„Po dlhom súdnom naťahovaní sme však vyhrali a získali sme právoplatné rozhodnutie Okresného úradu, voči ktorému už nie je možné sa odvolať. Trvalo to dlho, ale museli sme dodržať všetky právne procesy tak, aby bol stav nezvrátiteľný,“ vysvetlil primátor Ivo Nesrovnal.

„Všetky rozhodnutia, oznámenia, preberania zásielok, odvolania, pripomienky k rozhodnutiam a ďalšie spôsobili, že k reálnemu odstráneniu sme mohli pristúpiť až dnes – druhá strana totiž vždy využívala maximálne možné lehoty na odvolania a preberanie zásielok a proces sa naťahoval,“ doplnil Nesrovnal.
Spoločnosť mala 428 reklamných trojnožiek odstrániť k 1. februáru tohto roka. Nestalo sa tak, a preto mesto samo pristúpilo k výkonu rozhodnutia a začalo reklamné zariadenia odstraňovať. Mesto ich odstraňuje na vlastné náklady, ktoré bude potom vymáhať od spoločnosti.

Trojnožky zmiznú v najbližších dňoch z nasledovných ulíc: Kamenné námestie, Hodžovo námestie, Dunajská, Námestie SNP, Jesenského, Šafárikovo nám., Dostojevského rad, Štúrova, Mýtna, Námestie Slobody, Jánska, Kollárovo nám., Špitálska, Americké nám., Mickiewiczova, Štefánikova, Námestie Fr. Liszta, Šancová, Račianske mýto, Račianska, Námestie 1. mája, Bajkalská, Krížna, Miletičova, Záhradnícka, Mlynské nivy, Landererova, Karadžičova, Legionárska, Radlinského, Rajská, Cintorínska, Rázusovo nábrežie, Staromestská, Suché mýto, Trnavské mýto, Galvaniho, Ivánska cesta, Vajanského nábrežie, Trnavská cesta, Vajnorská, 29. augusta, Prievozská, Rožňavská, Gagarinova, Budatínska, Mlynská dolina, Molecova, Karloveská, Nábrežie arm. gen. L. Svobodu, Limbová, Tomášikova, ul. Imricha Karvaša, Botanická.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X