Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jalicky v raci novela zakona rozsirenie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná foto : gettyimages
5. decembra 2018 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skTS BratislavaDen.sk, Rača Diskusia()

Mestská časť Rača plánuje vytvoriť novú triedu pre deti do troch rokov

Mestská časť Rača sa rozhodla riešiť negatívny dopad legislatívnych zmien, teda zníženie počtu detí, v oblasti prevádzkovania zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa formou rozšírenia priestorov.

Ide o priestory, v ktorých sa bude táto sociálna služba poskytovať. Preto bol v septembri tohto roku v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu vypracovaný na miestnom úrade projektový zámer s názvom Podpora zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa na komunitnej úrovni v MČ Bratislava-Rača.

Predmetom tohto projektového zámeru je rekonštrukcia priestorov bývalého bytu v budove na Tbiliskej ul. 2, v ktorej sa dnešné zariadenie pre deti do troch rokov veku dieťaťa nachádza. Rekonštrukcie je navrhnutá tak, aby tu bola vytvorená nová trieda pre deti so všetkým potrebným vybavením. Takto bude môcť byť zachovaná dnešná kapacita počtu 20 detí, ktorá by sa musela v dôsledku legislatívnych zmien zákona o sociálnych službách znížiť na 15.

V novembri bola na miestny úrad doručená pozitívna hodnotiaca správa tohto projektového zámeru, ktorá zvyšuje šance na úspešnosť uchádzania sa o prostriedky z európskych fondov. V súčasnosti sa pripravuje realizačná projektová dokumentácia, ktorá je hlavným podkladom pre vypracovanie žiadosti o nenávratný finančný príspevok. Výzva na príjem takýchto žiadostí bola vyhlásená dňa 7. novembra a prvý termín na podanie žiadosti je 7. februára 2019.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X