Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hipologovia bratislava mestska policia kontrola.jpg
Reprofoto: www.facebook.com
26. marca 2021 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Mestská polícia bude mať novú organizačnú štruktúru, jazdecká polícia končí

Cieľom zmeny má byť čo najefektívnejšie využiť zdroje na zlepšenie hliadkovania a bezpečnosti v meste.

Mestská polícia (MsP) Bratislavy bude mať novú organizačnú štruktúru, jazdecká polícia končí. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili nový organizačný poriadok MsP Bratislavy.

Cieľ tejto zmeny je jasný. Viac policajtov v uliciach, menej v kancelárii,“ uviedol primátor Matúš Vallo a dodal, že súčasťou tejto zmeny je aj fakt, že nová organizačná štruktúra už nepočíta s jazdeckou políciou.

Je to ťažké rozhodnutie, ale v snahe čo najefektívnejšie využiť dostupné zdroje na zlepšenie hliadkovania a bezpečnosti v Bratislave, čísla jednoducho nepustia,“ doplnil.

Stav koní

Podľa primátora majú tri z piatich koní v MsP negatívne veterinárne posudky pre ich ďalšie pôsobenie v rámci policajných činností. Výkon príslušníkov jazdcov je limitovaný potrebami koní.

Podstatný je najmä fakt, že v priemere dokáže príslušník pešej alebo motorizovanej hliadky tráviť dvojnásobok času počas služby hliadkovaním v teréne oproti príslušníkovi na koni,“ vysvetlil Vallo.

Dodal, že pri rovnakom počte príslušníkov bez jazdeckej činnosti dokáže byť MsP viac času k dispozícii obyvateľom a riešiť problémy v teréne.

Vo vlastníctve mesta

Areál jazdeckej polície zostáva vo vlastníctve mesta. „Bratislavská ZOO v spolupráci s Mestskými lesmi pripravujú projekt, ktorý počíta aj so sprístupnením areálu pre verejnosť za účelom rekreácie. ZOO zároveň prevezme starostlivosť o kone, ktoré teraz slúžia MsP a vhodným spôsobom ich zapojí do budúcej rekreačnej funkcie areálu,“ skonštatoval Vallo a dodal, že MsP bude naďalej strážiť lesopark.

Policajti, ktorí slúžia v rámci jazdeckej polície, zostávajú súčasťou MsP. Vzhľadom na ich odborné znalosti a skúsenosti sa budú naďalej venovať práci so zvieratami na útvare kynológie,“ doplnil primátor s tým, že ich miestna a osobná znalosť bude zároveň využívaná aj pre prácu v lesoparku.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X