Mestská polícia riešila v uliciach Bratislavy takmer 1200 prípadov, aj toto sa dialo počas uplynulého týždňa

Mestská polícia v Bratislave
Zdroj: MsP Bratislava

Mestská polícia v Bratislave zasahovala aj počas uplynulého týždňa pri mnohých prípadoch, ktoré sa odohrali v uliciach hlavného mesta SR. Ako uvádzajú policajti na svojom webe, v týždni od 7. januára do 13. januára 2019 preverovali hliadky mestskej polície v Bratislave 1193 udalostí. Medzi nimi sa však vyskytli aj také, ktoré sa po preverení hliadkami priamo na mieste ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo v uplynulom týždni 283.

Ako informovala bratislavská mestská polícia, k opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky, ktoré sa týkali bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke. Konkrétne sa vyskytlo 816 udalostí. Podľa ďalších informácií od polície v troch prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v jednom prípade s príslušníkmi Policajného zboru SR a trikrát s pracovníkmi Slobody zvierat.

„Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre štyroch ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený trikrát a v piatich prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín,“ informovala mestská polícia.

Počas uplynulého týždňa zistila a riešila mestská polícia v uliciach Bratislavy aj nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, stalo sa tak v dvoch prípadoch. Nepovolený ambulantný predaj bol hliadkami riešený dvakrát.

„Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, riešila mestská polícia 17-krát. Nepovolené pouličné aktivity boli riešené v jednom prípade a v jednom prípade bola zrealizovaná kontrola taxi,“ uviedla bratislavská polícia.

Ako doplnila polícia, na príslušné úrady boli počas minulého týždňa nahlásené štyri staré vozidlá, jedna nová nelegálna skládka a štyri prípady poškodenia dopravného značenia.

„Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 499 prípadoch a 103 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 38 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Františkánskom námestí,“ dodala záverom polícia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk