Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Most cez rieku Dunaj
Foto: www.obchvatbratislavy.sk
2. apríla 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Minister dopravy vytvoril tím expertov pre obchvat Bratislavy

Nový minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Roman Brecely (nominant strany Sieť) vytvoril expertný tím na posúdenie projektu bratislavského obchvatu na diaľnici D4 a priľahlej rýchlostnej cesty R7 formou projektu verejno-súkromného partnerstva (PPP).

Prvé rokovanie tímu expertov na preskúmanie doterajšieho priebehu prípravy projektu sa uskutočnilo v piatok. Ak odborníci nenájdu žiadne závažné pochybenia v doterajšom postupe a nastaveniach celého procesu, minister je pripravený tento projekt podporiť.

Minister dopravy tvrdí, že účasť Siete vo vláde by nemala zmysel, ak by bola len nekritickým a automatickým pokračovateľom v projektoch bývalých vládnych garnitúr. „Musíme si byť istí, že záväzok štátu, ktorý svojimi daňami zaplatia ľudia, nenesie v sebe žiadne skryté úskalia. Preto som zriadil mimoriadny expertný tím, ktorého úlohou je prejsť všetky body projektu od úvodnej štúdie uskutočniteľnosti až po schválenie koncesnej zmluvy,“ uviedol Brecely.

„Prioritou Siete je praktická pomoc slovenským regiónom, nesmieme však ignorovať kritickú dopravnú situáciu v našom hlavnom meste. Bratislavský diaľničný obchvat považujem za zmysluplný projekt, ktorý môže citeľne odľahčiť dopravu v metropole,“ dodal Brecely. Keďže podľa neho ide o obrovský investičný projekt, nesmie byť podcenený žiaden aspekt jeho prípravy.

Expertný tím tvoria pracovníci rezortu dopravy, osobnosti z akademického prostredia a odborníci spolupracujúci so Sieťou. Výsledky práce tímu očakáva minister v priebehu niekoľkých týždňov a oboznámi s nimi verejnosť.

Bývalý minister dopravy Ján Počiatek (Smer-SD) koncesnú zmluvu s úspešným konzorciom podpísať nestihol, hoci podľa bývalej vlády ju mal uzavrieť do 4. marca. V súťaži na projektovanie, výstavbu, financovanie, prevádzku a údržbu úsekov D4 Bratislava, Jarovce – Rača a R7 Bratislava, Prievoz – Holice v dĺžke 59 kilometrov zvíťazilo medzinárodné konzorcium Obchvat Nula na čele so španielskou spoločnosťou Cintra Infraestructuras Internacional. Súčasťou úspešného konzorcia sú rakúska stavebná spoločnosť Porr a austrálska investičná skupina Macquarie Capital Group.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X