Na krajských školách budú nové športoviská a bazény

hala, škola
ilustračné: bsk.sk

Bratislavský kraj postupne obnovuje športoviská a počíta aj s komplexnou rekonštrukciou vybraných školských bazénov. Okrem toho plánuje nevyužívanú halu vo Vlčom hrdle prispôsobiť na pohybové aktivity a športy určené najmä pre žiakov.

Žiaci Gymnázia Ladislava Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave môžu využívať zrekonštruovanú telocvičňu, ktorú župan Pavol Frešo slávnostne odovzdal do užívania.

„Keď neprší, nesneží, tak treba ísť von. To je snom každého človeka, ktorý posiela svoje dieťa do školy, tak na Tomašikovej tento sen plníme. Samozrejme, snažíme sa, aby to bolo maximálne spravodlivé v rámci našich stredných škôl alebo iných inštitúcii,“ poznamenal župan.

telocvičňa, škola
bsk.sk

Telocvičňa má nové podlahy, obklady stien, dvere, telocvičné zariadenie a tiež pribudli ochranné siete na oknách.

„Osobne sa teším, že sa podarilo zrekonštruovať telocvičňu, lebo táto škola mala odjakživa športové triedy, veľmi veľa športovcov a tú telocvičňu veľmi veľa využívali naši žiaci. Táto nová telocvičňa je, samozrejme, nová motivácia, prostredie samo o sebe evokuje k pohybu a k športu,“ povedal riaditeľ školy Norbert Kyndl.

Okrem toho pribudne do konca mája v areáli školy aj nové multifunkčné ihrisko s umelým povrchom, ktoré nahradí staré nevyužívané tenisové ihrisko. Určené bude na tenis, volejbal, hádzanú, basketbal aj florbal. V tomto roku plánuje župa v škole aj rekonštrukciu bazéna, predpokladané náklady sú okolo 90-tisíc eur.

Komplexnú rekonštrukciu bazéna plánuje župa aj v škole SPŠ stavebnej a geodetickej na Drieňovej v Bratislave, ktorý je osem rokov mimo prevádzky. Súčasne sa zrekonštruujú všetky jestvujúce rozvody vody, kanalizácia, kúrenie, elektrina a vzduchotechnika ako aj šatne, sprchy a bazénová technológia.

bazén, škola
bsk.sk

V súčasnosti prebieha verejné obstarávanie na výber spracovateľa projektovej dokumentácie. Predpokladané náklady na rekonštrukciu sú 500 000 eur.

Nová hala určená na športové aktivity by mala vzniknúť aj v nevyužívanej výrobnej hale patriacej SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle. Žiaci by ju mohli využívať aj ako telocvičňu. Konkrétnu predstavu pomôže naplniť verejnosť, župa plánuje vypísať súťaž o najlepší návrh, ako halu zrekonštruovať.

„To znamená otvorenú súťaž, ako bude vyzerať nejaká stará hala. Považujeme to za veľmi dobrý vklad pre budúcu, povedzme to otvorene, kultivovanosť celého mesta,“ dodal Pavol Frešo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk