Na Kuchajdu budú dohliadať policajti, Nové Mesto tak vypočulo žiadosti obyvateľov

Kuchajda
Foto: archív, SITA

Obyvatelia aj návštevníci sa sťažovali na bezpečnostnú situáciu na Kuchajde, posilnia tu preto pravidelné hliadky.

Mestská polícia Bratislavy zabezpečí na Kuchajde vyšší počet policajtov, ako aj pravidelné hliadky. Uviedol to na oficiálnej facebookovej stránke starosta bratislavskej mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý. K tomuto opatreniu pristúpilo bratislavské Nové Mesto v spolupráci s mestskou políciou na základe sťažností verejnosti aj na základe predošlých skúseností s porušovaním zákona v tejto lokalite.

Dohodli sme sa, že mestská polícia vytvorí jednu pozíciu okrskára, ktorý bude mať na starosti Kuchajdu. V areáli aj na webstránke mestskej časti budú umiestnené informačné pokyny a kontakty na políciu, ktorú budú vedieť návštevníci Kuchajdy v prípade potreby okamžite kontaktovať,“ uviedol Rudolf Kusý a zároveň vyzýva občanov, aby v prípade, že sú svedkami porušovania zákona, kontaktovali políciu.

Koncom júna tohto roka sa dvaja páchatelia pokúsili ukradnúť kabelku žene na kúpalisku Kuchajda. Snažili sa jej ju vytrhnúť z rúk, pričom z kabelky vypadla peňaženka. Jeden z páchateľov sa pokúsil peňaženku ukradnúť, ale zabránili tomu návštevníci kúpaliska.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk