Na neobľúbený hotel osadili názov

Hotel danube park inn baden.jpg
© BratislavaDen.sk

Hotel Danube rekonštruovali viac ako rok. Keď dali dole lešenie, viacerí Bratislavčania zostali nemilo prekvapení. Sivo-biela fasáda sa dočkala množstva negatívnych reakcií.

Pôvodný kamenný obklad z hotela strhli a fasádu zateplili. Pretreli ju sivou omietkou, okolo okien urobili nesymetrické biele či tmavosivé okraje. Majitelia zo Sitno Holding Real Estate nezostali reakciou ľudu a pamiatkarov potešení. Podľa nich totiž hotel, ktorý je priamo v centre mesta, pokazil panorámu historického centra. Najvýraznejšie to vidieť z petržalského nábrežia.

Hotel danube park inn baden 1.jpg
© BratislavaDen.sk

Pamiatkari zdôrazňujú, že nová fasáda nebola pred realizáciou s Krajským pamiatkovým úradom Bratislava prerokovaná a ním odsúhlasená. Všetko ostatné však prerokované a odsúhlasené bolo. Je otázne, či môže KPÚ zasahovať do úplne všetkých detailov stavby, navyše pri hoteli, ktorý je v rámci pamiatkovej zóny ohodnotený ako neutrálny.

V týchto dňoch na hotel osadili aj nápis Park Inn, keďže oficiálny názov hotela je Park Inn by Radisson Danube Bratislava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk