Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rafa paradoxy tolerancie.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
14. februára 2018 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Na paradoxy tolerancie upozorní vizuálny umelec Tomáš Rafa

Nová autorská výstava vizuálneho umelca Tomáša Rafu, ktorý už vystavoval aj v Múzeu moderného umenia (MoMA PS1) v New Yorku, otvorí tohtoročný výstavný program Kunsthalle Bratislava (KHB). Dom umenia/ Kunsthalle Bratislava prinesie Rafov projekt „Paradoxtolerancie“ venovaný témam nacionalizmu, pravicového extrémizmu a spolužitia s menšinami.

V komorných vstupných priestoroch KHB na prízemí jej sídla na Námestí SNP v Bratislave bude od piatka 16. februára do 15. apríla. Informoval o tom PR manažér KHB Marek Kuchár.

Expozícia videí a fotografií vychádza z úryvku z citátu rakúsko-britského filozofa Karla Poppera (1945) – „Neobmedzená tolerancia vedie nevyhnutne k vymiznutiu tolerancie“. Výstava Tomáša Rafu nadväzuje podľa jej kurátorky Lenky Kukurovej na Popperovo posolstvo o tom, že boj za slobodnú a otvorenú spoločnosť je neustály a je závislý od verejnej angažovanosti. „Vývoj vo svete dokazuje, že v stave spoločenskej apatie väčšiny nevíťazí humanizmus, ale netolerancia k slobode a rôznorodosti. Dôležité je preto zaujať aktívny prístup a postaviť sa nespravodlivosti, či už v rovine informovania, zapojenia sa do diskusie alebo v rovine priamej intervencie,“ cituje tlačová správa vyjadrenie Lenky Kukurovej.

Tri témy

Výstava Paradox tolerancie sa venuje trom témam. Mapuje vzostup extrémistických a neofašistických nálad na Slovensku, približuje aktivity, ktoré autor so spolupracovníkmi dlhodobo robí v rómskych osadách na Slovensku a napokon sa venuje situácii vo svete, konfliktu na Ukrajine alebo nárastu pravicového extrémizmu v Poľsku. Výstava tak podľa Kunsthalle „nemá len umeleckú, ale aj aktivistickú rovinu a pokúša sa motivovať k občianskej aktivite a prebudeniu z ľahostajnosti“. Súčasťou výstavy budú tematické sprievodné podujatia, diskusie, prednášky či divadelné predstavenie.

Výstavy v KHB sú otvorené denne okrem utorka od 12. do 19. hodiny a v stredu od 13. do 20. hodiny. Viac možno nájsť http://www.kunsthallebratislava.sk/.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X