Nad Dunajom sa stále pracuje, dnes vysunú ďalších 30 metrov konštrukcie Starého mosta

Starý most, Dunaj
SITA

Ani nepriaznivé počasie nezastavilo vysúvanie konštrukcie Starého mosta, nad Dunajom dnes pribúda ďalších 30 metrov.

Nad Dunajom pribúda ďalšia časť konštrukcie nového Starého mosta. Vysunutých tak už bude 135 metrov oceľovej konštrukcie. Na moste sa pracuje aj v nepriaznivom počasí, no dažde čiastočne komplikujú prácu na pilieroch mosta.

Cez víkend totiž hladina Dunaja stúpla pri Starom moste na vyše šesť metrov a čiastočne zaplavila základy pilierov. V súčasnosti však Dunaj už klesá a práce na pilieroch, ktoré bude po opadnutí vody treba vyčistiť, budú ďalej pokračovať.

Podľa hlavnej dopravnej inžinierky Bratislavy Tatiany Kratochvílovej práce na vysúvaní konštrukcie Starého mosta pokračujú podľa plánu.

„Každých 15 až 20 dní sa vysúvajú až dva segmenty mostovej oceľovej konštrukcie, pričom každá je 15 metrov dlhá,“ vysvetlila Kratochvílová. Okrem toho Starý most dostáva postupne aj zeleno-sivý náter. O takomto farebnom prevedení totiž rozhodli obyvatelia mesta v ankete.

Za zeleno-sivý variant mosta hlasovalo takmer 2 500 ľudí z vyše šesťtisíc obyvateľov, ktorí sa do ankety zapojili. Víťaznému farebnému prevedeniu mosta konkuroval ešte sivý a zelený variant.

Pracuje sa aj na oboch brehoch Dunaja. Na Štúrovej ulici robotníci odstraňujú staré chodníky. Na ich mieste potom pribudnú nové dláždené. Bratislavská radnica preto upozorňuje ľudí, že pre práce je chodník na pravej strane ulice v smere z mesta k Dunaju nepriechodný. Prechádzať sa dá len po chodníku na ľavej strane. Chodníky na Štúrovej ulici by mali byť hotové do konca júna.

Okrem toho na staromestskej strane pokračuje aj rekonštrukcia vodovodov na Šafárikovom námestí. Chodníkom sa venuje pozornosť aj na petržalskej strane Dunaja. Robotníci na nich pracujú v úseku Bosákova – Jantárova. Po dobudovaní tu pribudne dlažba s drážkami, ktoré uľahčia pohyb slabozrakým a nevidiacim.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk