Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Žiaci počas preberania testov inovatívneho programu finančného vzdelávania a rozvoja finančnej kultúry pre školy Nadácie Slovenskej sporiteľne s názvom FinQ, ktorého cieľom je, aby sa žiaci naučili čítať s porozumením, kriticky myslieť a aby boli finančne zdatní bez toho, aby sa museli učiť naspamäť. Program je postavený na otázkach, ktoré sú zamerané napríklad na zaujatie stanoviska v rôznych životných situáciách. Vzdelávacie materiály, tzv. metodické listy pripravili slovenskí experti, ktoré učitelia včlenia priamo do výučby vo svojich predmetoch. Bratislava, 4. september 2020.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA

Najaktívnejší učitelia aj zamestnanci základných škôl môžu získať 100 eur mesačne

V rámci dvoch projektov môžu získať zamestnanci škôl ku svojej mzde 100 eur mesačne v čistom.

Petržalka rozdelí v najbližšom školskom roku najaktívnejším zamestnancom základných škôl (ZŠ) 40-tisíc eur.

Aj v budúcom školskom roku chce petržalská samospráva motivovať pedagogických a odborných zamestnancov svojich ZŠ možnosťou získať ku mzde 100 eur mesačne v čistom,“ informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Zástupcovia mestskej časti na tento účel schválili dve dotačné schémy – Naučiť lepšie, odmeniť viac, pre pedagogických zamestnancov a Spolupracovať lepšie, odmeniť viac, pre odborných zamestnancov, teda školských psychológov, špeciálnych, liečebných či sociálnych pedagógov, logopédov alebo asistentov učiteľov.

Odborná komisia

V rámci oboch projektov môže byť prerozdelených 39 540 eur pre 21 zamestnancov škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti, ktorých predložené projekty budú odbornou hodnotiacou komisiou vyhodnotené ako úspešné.

Podporené budú projekty, ktoré obsahujú inovatívnosť v nových poznatkoch, spôsoboch, metódach a využívajú informačné komunikačné technológie v predmetoch vyučovaných v ZŠ.

Pri hodnotení budeme posudzovať aj zvýšenie motivácie detí, ich kreativity, rozvoj talentu a nadania, aktivity na rozvoj kritického myslenia, ako aj posilnenie všetkých druhov prevencií v školách,“ uvádza vedúca oddelenia školstva mestskej časti Andrea Garanová.

Elektronické žiadosti

Na príprave inovatívnych projektov môžu vyučujúci pracovať do 31. augusta a svoje žiadosti môžu do tohto termínu posielať elektronicky prostredníctvom tejto stránky.

Vyhodnotenie bude do polovice septembra. Výzva je pre záujemcov zverejnená na webovej stránke Petržalky, bližšie informácie poskytnú aj zamestnanci z oddelenia školstva mestskej časti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X