Narkomanov nezabrdzilo ani otvorenie nového pracoviska polície v Pentagone, užívali drogy počas bieleho dňa

Drogy v Pentagone
Foto: Facebook/ PODUNAJSKÉ BISKUPICE - BRATISLAVA (komunitná skupina), Lucia Václaviková - koláž Bratislavadeň

Policajti budú taktiež viac hliadkovať v oblasti Vrakune a Podunajských Biskupíc.

Mestská polícia v Bratislave začala od roku 2019 posilňovať bezpečnosť v uliciach mesta tým, že otvára nové pracoviská. Prvé pribudlo pred tromi rokmi na Obchodnej ulici.

Najnovšie pracovisko sa nachádza na Stavbárskej ulici. Pre verejnosť je otvorené každý pracovný deň, stránkové hodiny sa môžu priebežne upravovať.

Pentagon a drogy

Komplex bytov na Stavbárskej ulici č. 34 – 42, známy ako Pentagon, vyrástol v 70. rokoch. Hoci prešiel rekonštrukciou, roky má nálepku miesta drog. Pravidelné policajné razie odhalili dílerov drog rôzneho veku a hliadky zaistili množstvá drog.

Okoloidúci hlásia pravidelný výskyt narkomanov v blízkosti bytovky, ktorí užívajú drogy. Nerobí im problém ani to, že je biely deň a môžu ich vidieť pri pichaní drog aj maloletí.

Drogovo závislí ľudia z Pentagonu sa môžu v prípade potreby obrátiť na Centrum K2, ktoré prevádzkuje OZ Odyseus. Od roku 2017 pomáhajú pracovníci desiatkam ľudí denne, poskytujú program výmeny a distribúcie injekčných striekačiek či poradenstvo.

Sfetované zombies

Nové pracovisko polície nie je otvorené ani týždeň, no už prichytila obyvateľka nikoľko narkomanov pri Pentagone. „Pýtam sa, kde sú? Za rohom slávna policajná stanica a toto sa deje stále,“ pýta sa neveriacky pani Lucia.

Fotografie na sociálnej sieti zachytávajú partiu mužov, medzi ktorými je aj žena. Jeden z nich má vyhrnutý rukáv a v pozadí ďalší muž niečo pripravoval, ostáva si len domyslieť, čo.

Do diskusie sa zapojila pani Zuzana. Tvrdí, že v okolí sa nachádza zdravotné stredisko na Lotyšskej ulici a hneď vo vedľajšom vchode zubní a obvodní lekári, ktorých navštevujú aj deti. Pýta sa, ako sa majú ľudia dostať bezpečne do a zo strediska, keď sú tam stále „sfetované zombies“. Podľa pána Františka sa nič nezmení, pokiaľ budú zákony v súčasnom znení.

Drogy v Pentagone
Foto: Facebook/ PODUNAJSKÉ BISKUPICE - BRATISLAVA (komunitná skupina), Lucia Václaviková - koláž Bratislavadeň

Dlhodobý proces

Bratislavská mestská polícia tvrdí, že jej veľmi záleží na tom, aby bola Vrakuňa a Podunajské Biskupice bezpečným miestom pre život. Pred otvorením pracoviska na Stavbárskej ulici vysielali na kontrolu hliadky aspoň šesťkrát denne a regovali na telefonické podnety od občanov.

Hovorkyňa Barbora Krajčovičová pripustila, že v každej komunite drogovo závislých je riešenie problematiky dlhodobým procesom. „S novou stanicou ešte viac zvyšujeme prítomnosť policajtiek a policajtov v tejto ohrozenej lokalite a obyvateľky a obyvatelia nemusia váhať sa na nás v akejkoľvek situácii obrátiť,“ uzavrela hovorkyňa.

Taktiež sme zisťovali, ako dopadol podnet obyvateľky a ako postupovala policajná hliadka v prípade užívania drog na verejnosti spred niekoľkých dní. O stanovisko sme požiadali Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk