Národná diaľničná spoločnosť osádza na bratislavských diaľniciach nové zvislé dopravné značky

Dialnica znacky lamac.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

V súčasnosti vymieňajú prízemné trvalé dopravné značenie na diaľnici D2 v úseku od Lamača po Pečňu.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) osádza na bratislavských diaľniciach nové zvislé dopravné značky. Ako informuje hovorkyňa NDS Eva Žgravčáková, výmenu uskutočňujú v zmysle novej legislatívy. Aktuálne menia dopravné značenie na bratislavskej časti diaľnice D2. „Tento rok pribudli na diaľniciach v hlavnom meste aj nové kilometrovníky,“ uviedla s tým, že výmena značiek za novšie verzie bude pokračovať aj na budúci rok.

V súčasnosti vymieňajú prízemné trvalé dopravné značenie na diaľnici D2 v úseku od Lamača po Pečňu, do konca roka bude výmena ukončená. Aktualizáciu prízemného trvalého dopravného značenia na diaľnici D1 v úseku Pečňa – Vajnory plánujú vykonať na jar 2023.

Okrem dopravných značiek v Bratislave tento rok vymenili za nové aj klasické kilometrovníky. „Nové kúsky sme osadili na diaľnici D1 od križovatky Pečňa v Bratislave, až po križovatku Hričovské Podhradie pri Žiline,“ dodáva NDS s tým, že nové kilometrovníky pribudnú v budúcom roku aj na diaľnici D2 či rýchlostnej ceste R1.

Informácia z kilometrovníka o aktuálnej polohe môže podľa NDS motoristovi pomôcť napríklad pri zavolaní pomoci v prípade núdze. Vďaka označeniu polohy dokáže motoristu nájsť napríklad Diaľničná patrola.

V tejto súvislosti dávame do pozornosti, že Diaľničná patrola je motoristom k dispozícii nonstop, teda 24 hodín denne, sedem dní v týždni, a má k dispozícii potrebnú výbavu,“ dodáva NDS. Patrolu je možné si privolať buď prostredníctvom bezplatného čísla 0800 100 007, alebo cez mobilnú aplikáciu Pomoc na diaľnici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk