Národná diaľničná spoločnosť upozorňuje na havarijný stav zjazdových vetiev mosta Lanfranconi

Lafranconi most bratislava obmedzenia trasa minister usa policia mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com

V prípade neriešenia tohto stavu a odďaľovania rekonštrukcie zo strany bratislavského magistrátu hrozí kolaps dopravy. Národná diaľničná spoločnosť podáva pomocnú ruku pri zabezpečení realizácie opravy zjazdov z mosta Lanfranconi.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) na stretnutí s primátorom Bratislavy Matúšom Vallom otvorila problematiku hroziaceho havarijného stavu zjazdových vetiev mosta Lanfranconi. Tie sú totiž v správe a majetku hlavného mesta, nie NDS.

NDS upozornila mesto na dôležitý fakt, že v prípade neriešenia tohto stavu a odďaľovania rekonštrukcie zo strany magistrátu hrozí kolaps dopravy a preto podávame pomocnú ruku pri zabezpečení realizácie opravy zjazdov z mosta Lanfranconi,“ uviedla vo štvrtok vedúca oddelenia komunikácie NDS Eva Žgravčáková.

Prínosom líniového riadenia dopravy, ktoré NDS zaviedla na úsekoch diaľnice D1 v Bratislave, je podľa diaľničiarov najmä správne, včasné a efektívne vyhodnotenie všetkých nástrah, ktoré by mohli ohroziť bezpečnosť a plynulosť dopravy na diaľničnom obchvate.

So zámerom priebežného vyhodnocovania a analýzy fungovania systému podloženej dátami z viacerých premenných vznikne pracovná skupina aj s účasťou hlavného mesta Bratislava. Vedenie NDS sa na tom zhodlo po stretnutí s primátorom hlavného mesta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk