Národná diaľničná spoločnosť zrušila tender na servis a opravy v tuneli Sitina

tunel Sitina
Foto: ilustračné, SITA

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) zrušila verejnú súťaž na výkon servisnej činnosti a opráv technologickej časti tunela Sitina na diaľnici D2. Súčasťou štvorročnej zákazky za predpokladanú cenu 4,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (5,4 milióna eur vrátane dane) mali byť servis a opravy informačného systému úsekov D1, D2 a D4 v pôsobnosti strediska správy a údržby Bratislava.

Diaľničiari zdôvodnili zrušenie tendra tým, že doručená bola len jedna ponuka. Súťaž vyhlásili vlani v októbri a určili lehotu na predkladanie ponúk 24. novembra.

NDS uzavrela zmluvy na povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorových vozidiel a na havarijné poistenie motorových vozidiel. Spoločnosti Kooperativa poisťovňa, a. s., Vienna Insurance Groupe so sídlom v Bratislave má za tieto služby počas štyroch rokov (od 1. februára 2016 do 31. januára 2020) zaplatiť spolu 427,35 tisíca eur bez dane. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže rozdelenej na dve časti, pričom ponuky predložili dvaja uchádzači. Povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu stojí 183,5 tisíca eur a havarijné poistenie 243,9 tisíca eur. Tender bol vyhlásený minulý rok v auguste, celková predpokladaná hodnota bola 428-tisíc eur bez dane.

Stavebné úpravy pre vytvorenie odstavných plôch na oboch stranách západného portálu podjazdu Lučivná na úseku D1 Važec – Mengusovce uskutoční spoločnosť Strabag, s. r. o. Bude tým zabezpečený prístup vozidiel prevádzky a údržby diaľničiarov k technologickým zariadeniam v podjazde. Za tieto práce, plánované na tri mesiace, má NDS uhradiť 103,3 tisíca eur bez dane (takmer 124-tisíc eur vrátane dane). Dodávateľa vybrala na základe výzvy na predkladanie ponúk z júna minulého roka, pričom ďalších dvoch uchádzačov vylúčila. Predpokladaná cena zákazky bola 95-tisíc eur bez dane.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk