NDS investuje do údržby diaľnic v Bratislave najviac 650-tisíc eur

výtlky, Škody po výtlkoch uhrádzajú z havarijného poistenia. V prípade, že vodič nemá havarijné poistenie, zástupcovia poisťovní odporúčajú na miesto, kde došlo k poškodeniu auta privolať políciu. Policajný záznam mu totiž uľahčí nárokovanie si odškodnenia u zodpovedného správcu. Na snímke výtlky na košických cestách prvej triedy. Košice, 27.február 2015. Foto: SITA/Jozef Jarošík
Foto: ilustračné, SITA

Národná diaľničná spoločnosť vybrala za zhotoviteľa prác pri údržbe úsekov diaľnic v správe strediska Bratislava na štyri roky spoločnosť Dopra-Via. Za úpravu Komplexného informačného systému zaplatí firme Tempest 845,6 tisíca eur bez dane z pridanej hodnoty. Diaľničiari zároveň plánujú nákup zvodidiel za 300-tisíc a 500-tisíc eur a súčastí zvodidiel za 600-tisíc eur.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) plánuje na údržbu vozoviek diaľničných úsekov v správe strediska Bratislava za štyri roky použiť maximálne 650-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (780-tisíc eur vrátane dane). Ide o úseky D1 križovatka Pečňa (Petržalka) – Senec, D2 križovatka Lamač – štátna hranica SR/ČR a D4 štátna hranica SR/Rakúsko – križovatka Jarovce.

Diaľničiari vybrali za zhotoviteľa prác spoločnosť Dopra-Via, a. s., z Bratislavy. Ako vyplýva z vyhodnotenia výzvy z júla tohto roka, ponuku predložili traja uchádzači. Predpokladaná cena zákazky bola 650-tisíc eur bez dane.

NDS už skôr oznámila, že opravy vozoviek úsekov diaľnic D1, D2 a D4 v správe bratislavského strediska počas štyroch rokov môžu stáť 4,5 milióna eur bez dane (5,4 mil. eur vrátane dane). Zhotoviteľom bude spoločnosť Doprastav Asfalt, a. s. Zvolen, zákazku získala spomedzi ponúk šiestich uchádzačov.

Úprava a rozšírenie vybraných funkcionalít Komplexného informačného systému NDS bude stáť 845,6 tisíca eur bez dane (1,01 mil. eur s daňou). Technické, funkčné a obsahové riešenie zmien informačného systému a jeho následná implementácia sa týka napríklad dane z motorových vozidiel pre rok 2015, nahrávania stavebnej dokumentácie či zrýchlenej tvorby zmlúv majetkovoprávneho vyrovnania pre trvalý záber. Zákazku získala spoločnosť Tempest, a. s. z Bratislavy cez rokovacie konanie bez výzvy na súťaž z dôvodu autorských práv. Spoločnosť dodala Komplexný informačný systém na základe zmluvy s NDS z roku 2009.

Diaľničiari zároveň vyhlásili verejné súťaže na dodanie zvodidiel, resp. ich súčastí za štyri roky. Dva druhy zvodidlového systému Kremsbarrier chcú nakúpiť predbežne za 300-tisíc eur a 500-tisíc eur bez dane (360-tisíc eur, resp. 600-tisíc eur s daňou) a súčasti zvodidiel Stalprodukt za 600-tisíc eur bez dane (720-tisíc eur s daňou). Lehota na predkladanie ponúk v prvých dvoch prípadoch je 13. januára a v treťom 12. januára 2016.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk