Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko na Antoslkej
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
zdroj: zámer navrhovateľa

Nemocnica na Antolskej bude mať nové parkovisko, zámer ráta len s ôsmimi stojiskami pre imobilných

Pri nemocnici na Antolskej má vzniknúť parkovisko, vyplýva to zámeru, ktorý odoslala Univerzitná nemocnica Bratislava Ministerstvu životného prostredia SR kvôli posúdeniu vplyvov na životné prostredie.

Ako sa uvádza v zámere navrhovateľa, predmetom je posúdenie výstavby a prevádzky parkoviska pri nemocnici na Antolskej. Navrhovaná činnosť je situovaná v juhozápadnej časti Petržalky, konkrétne v areáli vyššie spomínanej nemocnice.

„Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie parkovacích stojísk pre potreby nemocnice na Antolskej ulici v Bratislave,“ píše sa vo zverejnenom zámere.

Realizovaním projektu by došlo k vyubudovaniu nového parkoviska s kapacitou 199 parkovacích miest. Ako ďalej uvádza zámer, osem parkovacích miest priamo v areáli nemocnice bude vyhradených pre imobilných. Zvyšných 191 miest je určených pre ostatné osobné automobily.

„Účelom navrhovanej činnosti je výstavba novej parkovacej plochy pre 199 vozidiel v areáli Univerzitnej nemocnice Bratislava na Antolskej ulici s cieľom zvýšenia komfortu pre zamestancov, pacientov a návštevníkov areálu. Realizáciou stavby sa zvýši kapacita parkovacích miest z pôvodných 311 parkovacích miest na plánovaných 510 parkovacích miest,“ uviedol investor vo svojom zámere.

Územie, kde sa má výstavba parkoviska riešiť, je ohraničené zo západnej strany objektom Univerzitnej nemocnice Bratislava, z južnej strany sa v súčasnosti nachádza stromová zeleň. Východná hranica je tvorená Antolskou ulicou a severnú tvorí zeleň, ktorú pozostáva najmä z trávnikov a zo stromovej vegetácie.

„Umiestnením navrhovaného investičného zámeru budú dotknuté nasledovné parcely č.: 2848/4 (ostatné plochy) – parkovacia plocha, chodník, zeleň v parkovacej ploche, 2845/8 (zastavané plochy a nádvoria) – zastávka MHD, chodník, vjazd resp. na nich geometrickým plánom novovyčlenené parcely 2845/24 a 2848/160. Celková plocha zasiahnutá plánovanou stavbou predstavuje 22 801 metrov štvorcových,“ spresňuje navrhovaný zámer.

Parkovisko na Antolskeja
zdroj: zámer navrhovateľa

Predpokladaný termín výstavby bol stanovený na rok 2019, konkrétnejší termín však investor neuviedol. Začiatok prevádzky je v pláne o rok na to, a síce v roku 2020. Ako dodal investor, návrh počtu parkovacích miest vychádza z predpokladu areálového koncového komunikačného systému. „Areálové komunikácie plnia len funkciu prístupu k sústredeným plochám statickej dopravy. Dopravné trasy sú štruktúrované do samostatných prevádzkových vetiev. Parkovacie miesta sú navrhnuté v kolmom radení. Parametre dopravných plôch vychádzajú z normových nárokov,“ píše sa v zámere.

Podľa ďalších informácií sú priechody pre chodcov navrhnuté bezbariérovo, táto úprava spočíva v znížení obrubníka na 2 centimetre. Chodník je taktiež vybavený signálnym a varovným pásom pre pohyb nevidiacich a slabozrakých.

„Sústredená plocha statickej dopravy je napojená na nadradený komunikačný systém priamo prostredníctvom navrhovanej stykovej križovatky, resp. dopravného pripojenia. Dopravný význam miestnej komunikácie – Antolská sa viaže na skupinu obslužnej komunikácie funkčnej triedy C1. Šírkové usporiadanie komunikácie vychádza z kategórie dvojpruhovej obojsmernej komunikácie MO 8/40 (šírka jazdného pruhu 3500 mm),“ uvádza predkladaný zámer.

Navrhovanú činnosť predkladá investor v dvoch variantoch, pričom oba varianty rátajú s vytvorením 199 parkovacích miest. Prvý variant uvažuje s ponechaním plochy pôvodnej zelene (12.654,2 metrov štvorcových). V druhom variante sa navrhuje zachovanie zelene o celkovej výmere 13.404,4 metrov štvorcových. „Oproti variantu č.1 dochádza k zvýšeniu výmery zelene ponechanej na zachovanie v areáli oploteného parkoviska o + 750,2 m2. Tiež dôjde k menšiemu počtu výrubov ako v prípade variantu č. 1. Plocha areálových chodníkov a spevnených plôch sa znížila na 9.396,65 metrov štvorcových,“ vysvetľuje investor.

Celkové prepokladané náklady na výstavbu parkoviska odhadol investor na 1,4 milióna eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X