Nie je pravda, že mesto nemá informácie o výstavbe D4 a R7, tvrdí rezort dopravy

Most cez rieku Dunaj

Ministerstvo dopravy sa nebráni kontaktnej osobe, ktorá by na odbornej úrovni komunikovala s koncesionárom, ktorý výstavbu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 zastrešuje. Rezort dopravy tak reaguje na vyjadrenie primátora Bratislavy Iva Nesrovnala, ktorý začiatkom tohto týždňa novinárom povedal, že výstavba diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 potrebuje koordinátora, ktorý bude projekt riadiť a bude ľuďom vysvetľovať, čo sa deje.

Ako dodal, stavba tiež potrebuje záväzný harmonogram a obyvatelia mesta potrebujú vedieť reálne obchádzkové trasy. „Prievozská a Gagarinova sú už teraz upchaté,“ spomenul.

Diaľnica D4 pomôže s riešením najmä tranzitnej dopravy. Diaľničný obchvat by mal prispieť k odľahčeniu tranzitov a viesť ich mimo hlavného mesta. D4 zahrnie výstavbu 27 km dlhej cesty medzi Jarovcami a Račou, vytvorí tak okruh na východ od mesta. Podľa ministerstva nie je pravda, že by mesto nemalo informácie o organizovaní výstavby a dopravy, keďže už takmer rok bývajú, aj s účasťou mesta, týždenne porady. „Spolu s mestom Bratislava preberajú aj organizáciu dopravy počas výstavby. Nerozumieme preto, prečo na týchto stretnutiach mesto nepredložilo svoje návrhy riešenia obchádzok,“ uviedla v stanovisku ministerstva hovorkyňa Karolína Ducká.

„V prípade, že bude mesto súčinné s koncesionárom, ktorý výstavbu zastrešuje, rovnako ako sú niektoré iné mestské časti, určite sa podarí nájsť najlepšie riešenie,“ spomenula hovorkyňa s tým, že rezort dopravy posilnil vlakové spojenie do Bratislavy a „intenzívne pracuje na výstavbe záchytných parkovísk.“ Ministerstvo dodalo, že je teraz na meste, aby posilnili aj dopravu vo vnútri mesta.

Počas výstavby by tiež podľa Nesrovnala mali byť v meste dopravné opatrenia, posilnenie vlakovej dopravy i mestskej hromadnej dopravy, aby sa ľudia dostali bez problémov do mesta. Do úvahy prichádzajú aj dočasné záchytné parkoviská. Primátor tiež pripomenul, že dôležitá je komunikácia medzi konzorciom a verejnosťou. S týmito požiadavkami a návrhmi na opatrenie pôjde teraz Ivo Nesrovnal za ministrom dopravy Árpádom Érsekom. „Vysvetlím mu, čo vzišlo z tohto stretnutia,“ poznamenal.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk