Noc múzeí a galérii v Bratislave a okolí prinesie bohatý program, nenechajte si ho ujsť

Kolaz noc muzei a galerii bratislava.jpg
Foto: Noc múzeí a galérií v Bratislave - koláž BratislavaDen.sk

Už túto sobotu 13. mája môžu záujemcovia navštíviť v rámci 19. ročníka celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií množstvo zaujímavých podujatí po celom kraji.

Už po 19. raz sa do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií zapoja múzeá, galérie aj ďalšie kultúrne inštitúcie. Uskutoční sa počas druhej májovej sobotu a to 13. mája. Ako už z názvu vyplýva, pôjde o akcie počas noci a to so zameraním na umenie a históriu.

V rámci Bratislavského kraja inštitúcie spolupracujú na prezentačných aktivitách, zdieľajú jednotné vstupné vo výške 5 eur, ktoré stačí zaplatiť len v prvom navštívenom múzeu či galérii, a tiež otváracie hodiny a pod.

Dopravný podnik spolu so Železničným múzeom SR špeciálnu pripravili dopravu na podujatie. Celková ponuka Noci múzeí a galérií v kraji predstavuje viac ako 40 múzeí a galérií od národných inštitúcií až po menšie regionálne. Všetky podrobnosti aj zapojené múzeá nájdete na webe alebo sociálnych sieťach podujatia.

Jednotlivé inštitúcie si pripravili rôznorodý program s pestrou tematikou. Čakajú vás komentované aj zážitkové prehliadky, vzdelávanie, workshopy aj rôzne iné aktivity pre deti aj dospelých.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk