Nové Mesto pre návštevníkov opäť sprístupnilo Kuchajdu aj lanovku na Kamzík

Kamzik lanovka premavka.jpg

Podmienkou návštevy rekreačných areálov je dodržiavanie bezpečnostných opatrení.

Bratislavské Nové Mesto znova sprístupnilo Kuchajdu, Park Jama aj lanovku na Kamzík. Mestská časť o opätovnom sprevádzkovaní obľúbených rekreačných miest informovala na svojej internetovej stránke. Prírodný areál Kuchajda a športpark Jama opätovne otvorili v piatok 1. mája.

Od soboty je spustená aj prevádzka obľúbenej lanovky na trase Železná Studnička – Kamzík. Podmienkou návštevy týchto rekreačných areálov je dodržiavanie bezpečnostných opatrení.

Prírodný areál Kuchajda a športpark Jama boli dočasne zatvorené z dôvodu mimoriadnych opatrení od polovice marca. „Do areálov je možné vystúpiť iba s ochranným rúškom a návštevníci musia medzi sebou dodržiavať bezpečné vzdialenosti a hygienické podmienky,“ upozorňuje Nové Mesto.

Naďalej platí zákaz využívať detské ihriská a vykonávať kontaktné športy. Na dodržiavanie povinností dohliadajú mestskí a štátni policajti, hasiči a dobrovoľníci mestskej časti. Kuchajda aj Jama sú otvorené každý deň od 8.00 do 20.00 hod.

Od soboty 2. mája je pre verejnosť opäť v prevádzke aj lanová dráha Železná studnička – Kamzík,“ informuje Nové Mesto. Lanovka je v prevádzke celoročne od štvrtka do nedele a počas štátnych sviatkov od 10.00 do 18.00. Pri jej návšteve platia rovnako bezpečnostné opatrenia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk