O obnovu kúpeľov Grössling sa uchádza 76 architektonických návrhov zo 17 krajín sveta

Kupele grossling
Reprofoto: www.youtube.com

Vyplnením dotazníka sa do konca júna k budúcemu vzhľadu kúpeľov môže vyjadriť aj verejnosť.

O obnovu bratislavských historických kúpeľov Grössling sa uchádza 76 architektonických návrhov. Na sociálnej sieti o tom informoval Metropolitný inštitút Bratislavy (MIB).

Výsledok predčil všetky očakávania, prišlo 76 návrhov zo 17 krajín sveta. Viac zatiaľ nemôžeme predstaviť, pretože súťaž je anonymná, už teraz sa tešíme na návrhy, ktoré zverejníme na jeseň,“ uviedol MIB, ktorý zároveň publikoval dotazník, na základe ktorého sa do budúceho vzhľadu kúpeľov môže zapojiť aj verejnosť.

Vyplnením dotazníka do konca júna môžu občania ovplyvniť detailnejšie požiadavky zadania súťaže, s ktorými architekti postupujúci v súťaži budú pracovať,“ doplnil MIB. Dotazník je zverejnený na stránke tu.

Ikonická stavba mesta

Kúpele Grössling sú ikonickou stavbou Bratislavy. Budova z roku 1895 zažila najväčší rozkvet v roku 1914, keď k rekreačným a vaňovým kúpeľom pribudla plavecká časť a ďalšie rekreačné kapacity.

Mesto Bratislava a MIB prichádzajú so zámerom obnoviť pôvodnú funkciu zaniknutých kúpeľov, pridať k nim nové formy kultúrno-komunitných aktivít aj presťahovaním časti mestskej knižnice do priestoru a otvoriť tak priestor verejnosti. Súčasťou konceptu je aj obnova okolia budovy a revitalizácia parku na Medenej ulici.

Komplikácie s koronavírusom

Mesto Bratislava, MIB a Generálny investor Bratislavy vyhlásili v marci medzinárodnú architektonickú súťaž na obnovu kúpeľov Grössling, situáciu však skomplikovala pandémia koronavírusu.

V máji MIB spustil 3D prehliadku kúpeľov pre záujemcov o architektonickú súťaž, ale aj pre verejnosť. Pôvodný termín súťaže bol predĺžený do 19. júna.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk