Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
odpad
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
16. apríla 2015 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015, SITA

Obyvatelia sa opäť môžu zbaviť odpadu s obsahom škodlivín

Zber domového dopadu s obsahom škodlivín pokračuje. Obyvatelia ho budú môcť bezplatne odovzdať v sobotu 18. a 25. apríla.

Spoločnosť Arguss v spolupráci s hlavným mestom a mestskými časťami bude v tieto dni zbierať z domácností tento odpad. Preto, ak ste nestihli prvý termín, máte teraz šancu zbaviť sa starej chladničky, batérií či rozpúšťadiel.

Odpad s obsahom škodlivín budú pracovníci spoločnosti preberať len od občanov – fyzických osôb. Škodlivý odpad budú pracovníci firmy odvážať už najbližšiu sobotu z Rače. Obyvatelia ho môžu odovzdať od 8. do 9. hodiny na rozhraní ulíc Jurkovičova a Alastrova, od 9.10 hod. do 10. hodiny aj v časti Krasňany na parkovisku pri OD Jednota.

Odovzdať škodlivý odpad budú môcť v sobotu ráno aj obyvatelia Vrakune na Žitavskej ulici pri objekte Žitava (od 8. do 10. hodiny) a v rovnakom čase aj ľudia z Nového Mesta v areáli Ekopodniku na Račianskej ulici. Od 10.30 do 12.30 hod. budú zbierať rozpúšťadlá a pesticídy aj vo Vajnoroch na Roľníckej ulici 261, v Podunajských Biskupiciach v Zbernom dvore na Dvojkrížnej a v Starom Meste na rohu ulíc Kýčerského a Jozefa Krónera.

O týždeň neskôr, v sobotu 25. apríla od 8. do 10. hodiny budú môcť škodlivý odpad odovzdať obyvatelia Čunova v zbernom mieste Na hrádzi. V rovnakom čase budú odpad zbierať aj v Jarovciach pri kontajnerovom stanovišti ŠTUDIENAC a v Ružinove pri Základnej škole v Ružovej doline. Od 10.30 do 12.30 hod. bude pokračovať zber v Rusovciach v zbernom dvore RUSEKO na Vývojovej ulici a v Petržalke na Ovsištskom námestí 1.

Rozpúšťadlá, oleje, pesticídy, farby aj lepidlá treba priniesť uzavreté v pevných obaloch, z ktorých sa odpad neuvoľní. Jedna osoba môže odovzdať maximálne päť kilogramov takéhoto odpadu. Bezplatne odovzdať domový odpad s obsahom škodlivín je možné aj v stredisku spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) na Starej Ivanskej ceste 2 v Bratislave každý deň od pondelka do soboty, okrem sviatkov, v čase od 8. do 18. hodiny.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X