Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jadalu.jpg
raca.sk
20. septembra 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skraca.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Okresný úrad zrušil rozhodnutie Rače o zastavení výstavby bytového domu na Dopravnej ulici

V máji tohto roku mestská časť Rača zamietla návrh na vydanie rozhodnutia o umiestnení stavby Bytový dom Dopravná ul. Bratislava od navrhovateľa Jadalu, s. r. o., Koperníkova 14, 821 04 Bratislava. V stredu 12. septembra mestská časť dostala rozhodnutie Okresného úradu, ktorým ruší rozhodnutie stavebného úradu a vec vracia na nové prejednanie a rozhodnutie.

Projekt Jadalu na Východnom je bytový dom s tromi traktami, 5 nadzemnými podlažiami, navrhovaných bolo 31 jednoizbových a 19 dvojizbových bytov. Podľa názoru mestskej časti Rača by navrhované umiestnenie stavby negatívne zasiahlo do spracovávanej územnoplánovacej dokumentácie a tiež do záujmov obyvateľov v danej lokalite, a to najmä ďalším dopravným zaťažením, svojím umiestnením by podľa račianskeho stavebného úradu narušil vyhovujúce stavebné usporiadanie jednotlivých stavieb, čím by sa znížil komfort bývania obyvateľov v okolitých bytových domoch. Okrem toho ide o územie, na ktoré je v súčasnosti obstarávaný územný plán zóny, ktorý je v záverečnej fáze prerokovania.

Opätovné prejednanie veci

Ani jeden z týchto argumentov mestskej časti Okresný úrad neuznal. Obec ako stavebný úrad je povinná postupovať v súlade s príslušnými právnymi predpismi a zohľadniť iba také pripomienky, ktoré majú oporu vo všeobecnom záväznom predpise, ako aj v platnej územnoplánovacej dokumentácii, ktorou je územný plán mesta. To znamená, že rôzne pripravované koncepcie a vízie nemožno považovať za právne relevantný dôvod na zamietnutie návrhu, píše sa v rozhodnutí Okresného úradu (OÚ). Vo svojich tvrdeniach sa OÚ takisto opieral o kladné záväzné stanovisko Hlavného mesta k spomínanej investičnej činnosti vydanom ešte v roku 2016. Stavebný úrad je teraz povinný celú vec znovu prejednať.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X