Oprava mosta Lamač na diaľnici D2 je vo finále, vodiči ho budú môcť čoskoro naplno využívať

Most v Lamači

Na moste sú vykonávané už len dokončovacie práce.

Oprava ľavého jazdného pásu mosta Lamač na diaľnici D2 v smere z Bratislavy do Malaciek je už takmer hotová. Vodičom bude plne k dispozícii bez obmedzení od štvrtka 1. septembra.

Národná diaľničná spoločnosť vykonáva na moste ešte realizáciu asfaltových a polyuretánových zálievok, hydrofóbneho a ochranného náteru ríms či montáž zábradlia na portáli v smere do Bratislavy. Po dokončení pracovníci odvezú zariadenia a stavebný materiál zo staveniska.

Vlani sa opravovala pravá časť mosta. Ľavá časť bola rozdelená do dvoch etáp. Najskôr rozšírili vozovku za mostom, aby mohol byť počas prác zachovaný počet jazdných pruhov a znížila sa maximálna povolená rýchlosť na 40 kilometrov za hodinu.

Obnova začala v pondelok 20. júna a bola plánovaná do stredy 31. augusta. Počet jazdných pruhov zostal zachovaný a predĺženie pripájajúceho pruhu z cesty II/505 na D2 v smere do centra má odstrániť kolízne body pri pripájaní vozidiel na diaľnicu.

Most Lamač bol postavený v roku 1972, má dĺžku vyše 48 metrov a premosťuje dvojkoľajnú železničnú trať. Komplexná oprava by mala stáť približne 1,4 milióna eur bez DPH.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk