Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Univerzita_komenskeho_historicka_budova.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zdroj: uniba.sk
20. augusta 2018 Podujatia a akcie Bratislava od Ján Šutý, © BratislavaDen.skuniba.sk, © BratislavaDen.sk Diskusia()

Pamätníci, príďte si zaspomínať na 50. výročie okupácie Československej republiky

Pri príležitosti 50. výročia okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy organizuje Univerzita Komenskeho v Bratislave, Konfederácia politických väzňov Slovenska a nezisková organizácia  Camera Obskura v utorok 21. augusta podujatie na pripomenutie si udalosti z 21. augusta 1968.

50. VÝROČIE OKUPÁCIE A PIETNA SPOMIENKA

O 10. hodine sa pri pamätnej tabuli na budove Univerzity Komenského  na Šafárikovom námestí číslo 6 uskutoční pietna spomienka na obete augusta 1968 za účasti predstaviteľov univerzity, ústavných činitelov, ministra zahraničných veci Rumunska Teodora Viorela Maleşcanu a ďalších hostí.

Pozvanka_50_vyrocie_okupacie_pamatna_tabula.jpg
Pozvánka a pamätná tabuľa na pamiatku troch vyhasnutých ľudských životov pri prechode vojsk Varšavskej zmluvy v auguste 1968. Zdroj: uniba.sk

Program bude pokračovať v reprezentačných vstupných priestoroch hlavnej budovy, kde sa uskutoční prezentácia a predaj pamätných diel – poštovej známky, medaily, mincí, bankovky a pod. Na všetkych dielach bude v rôznych formách zobrazená legendárna fotografia Ladislava Bielika Muž s odhalenou hruďou pred okupačným tankom.

Program

10.00 – 10.45 hod. – slávnostné príhovory a kladenie vencov (Konfederácia politických väzňov Slovenska, ústavní činitelia, čestná stráž, vojenská hudba);

10.45 – 11.00 hod. – príhovory a organizačné pokyny neziskovej organizácie Camera Obskura;

11.00 – 15.00 hod. – prezentácie a predaj pamätných diel: známky, medaily, mince, bankovky a iné.

Podujatie sa koná pod záštitou Konfederácie politických väzňov Slovenska, neziskovej organizácie Camera Obskura a Univerzity Komenského v Bratislave.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X