Petržalka sa opäť zapojila do kampane Do práce na bicykli: Zostavila štyri tímy zložené zo zamestnancov miestneho úradu

Do prace na bicykli petrzalka.jpg
Ilustračná: petrzalka.sk

Do kampane sa zapojil aj starosta Petržalky Ján Hrčka. Súťaž potrvá do konca mája.

Bratislavská Petržalka sa opäť zapojila do celoslovenskej kampane s názvom Do práce na bicykli. Mestská časť zostavila štyri tímy zložené zo 14 zamestnancov miestneho úradu.  Informovala o tom mestská časť na svojej webovej stránke.

Petržalská samospráva bola súčasťou kampane aj minulý rok. Zostavila štyri tímy, pričom najlepší tím sa umiestnil na 20. mieste z 997. Podľa štatistík dostupných na stránke kampane najazdili tímy petržalského miestneho úradu viac ako 3 350 kilometrov a ušetrili životné prostredie o vyše 930 kilogramov CO2. Celkovo vykonali 432 jázd.

Cieľom projektu Do práce na bicykli je pútavou formou podporiť rozvoj trvalo udržateľnej mobility v mestách a podnietiť samosprávy, aby vytvárali na svojom území vhodné podmienky na využívanie cyklistickej dopravy. Takisto má motivovať aj zamestnávateľov k vytvoreniu vhodných priestorov na odkladanie bicykla, prípadne k poskytnutiu iných benefitov pre pracovníkov, ktorí dochádzajú do práce na dvoch kolesách.

Zároveň sa snaží ostatným ľuďom ukázať, že bicykel môže byť pre mnohých obyvateľov ideálnym spôsobom pri dochádzaní do práce, či už zo zdravotného, ekonomického, alebo dokonca časového hľadiska. Súťaž vyhlásil národný cyklokoordinátor Peter Klučka a Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk