Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Petržalská plaváreň
SITA
16. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Ak bude petržalská plaváreň v zisku, cenník môžu upraviť

Ak sa v budúcnosti ukáže, že nová plaváreň medzi Jiráskovou a Tupolevovou ulicou v Petržalke je vo vysokom zisku, samospráva môže zvážiť zníženie vstupného pre návštevníkov.

„Plaváreň musí mať rozumnú ekonomiku, a to znamená, že jej prevádzka nám nebude vytvárať dlh. Nastavené tak boli ekonomické parametre vrátane cenníka,“ povedal vicestarosta Ján Bučan s tým, že plaváreň by mala mať vyrovnaný, možno mierne prebytkový rozpočet. Plaváreň pre verejnosť otvorili v pondelok 5. septembra, tvoria ju wellness svet, 25-metrový plavecký päťdráhový bazén, zážitkový bazén, detský bazén a whirlpool pre relax v horúcej vode. Nechýbajú ani sauny, jej súčasťou bude aj občerstvenie.

Pre ľudí s trvalým pobytom v Petržalke samospráva lacnejšie vstupy na plaváreň nedala, takéto zľavy podľa Bučana nemajú ani petržalské kultúrne domy či knižnica. „Zľavy pre Petržalčanov súvisia so zavedením petržalskej karty, podobne, ako existuje karta Bratislavčana. Musíme však dospieť k tomu, že do toho konceptu pôjdeme. Okrem plavárne by Petržalčan mohol mať zľavy i do kultúrnych, športových zariadení i knižníc v mestskej časti,“ spomenul vicestarosta a dodal, že bez karty Petržalčana nemôžu dať obyvateľom Petržalky na plaváreň zľavy.

„Nemáme právo od ľudí pri vstupe pýtať občiansky preukaz. A inak, ako cez občiansky preukaz nevieme zistiť, či človek má alebo nemá trvalý pobyt v Petržalke,“ poznamenal Bučan. Úvahy o karte Petržalčana už podľa neho boli, nič konkrétne však v pláne zatiaľ nie je.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X