Na Plickovej ulici opäť otvorili jedáleň pre seniorov

Jedalen_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

V Rači opäť otvorili jedáleň pre seniorov na Plickovej ulici. Po niekoľkomesačnej prestávke spôsobenej rekonštrukciou priestorov funguje jedáleň v plnej prevádzke.

Ako ďalej informuje oficiálna internetová stránka mestskej časti, na jedálni vymenili okná, dvere, zateplili strešný a obvodový plášť, spravili hydroizoláciu strechy, bleskozvod aj nové rozvody elektriny. Podľa Štefana Borovského z oddelenia investícií a cestného hospodárstva sú v jedálni namontované nové úsporné svietidlá, pribudol nový obklad, dlažby, vynovené sú aj podlahy a kuchyňa má novú vzduchotechniku. Rača rekonštrukciu jedálne financovala z vlastných zdrojov za 144-tisíc eur.

Jedáleň na Plickovej ulici pripravuje jedlá najmä pre račianskych seniorov, denne sa tam stravujú klienti Denného stacionára na Plickovej ulici a mestská časť zabezpečuje aj rozvoz obedov pre ľudí, o ktorých sa starajú opatrovateľky alebo sú imobilní. Priestory jedálne majú aj širšie využitie, napríklad počas volieb. Pri rekonštrukcii sa tak prihliadalo aj na požiadavky členov volebných komisií a obyvateľov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk