Po požiari školy pre nadané deti už začali s opravami, v budove sa podpálil žiak

Mimoriadne nadane deti skola poziar mapy.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

Požiar školy pre nadané deti bol spôsobený úmyselne 18-ročným študentom školy, ktorý pri čine zahynul.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začal s rekonštrukciou školy na Skalickej ceste v Bratislave, ktorú 1. júla zničil tragický požiar. Ako na sociálnej sieti informoval predseda BSK Juraj Droba, ihneď po tragickej udalosti začali s monitorovaním škôd, komunikáciou s médiami, záchrannými zložkami, ako aj zástupcami školy. Požiar školy pre nadané deti bol spôsobený úmyselne 18-ročným študentom školy, ktorý pri čine zahynul.

Podľa Drobu sa samosprávny kraj sústredil po tragédii prioritne na poskytnutie psychologickej pomoci študentom a pedagógom, ale aj na opravu školy pred začiatkom školského roka.

Priamo na mieste v deň udalosti pôsobil tím psychológov z OZ IPčko. Na základe spolupráce so župou riadili krízovú intervenciu a psychologické poradenstvo,“ priblížil Droba s tým, že dlhodobú psychologickú pomoc škole poskytuje aj Centrum poradenstva a prevencie Bratislava III. Aktuálne v škole pôsobia traja psychológovia na plný úväzok.

Bezodkladne po uhasení požiaru sme vykonali všetky opatrenia na stabilizáciu budovy a zamedzenie ďalších škôd. Intenzívne spolupracujeme s políciou s cieľom vyšetriť okolnosti a priebeh udalosti,“ doplnil Droba.

Ako dodal, do budovy prizvali odborníkov na vykonanie odhadu rozsahu prác potrebných na odstránenie následkov požiaru. „Obstarali sme zhotovenie statického posudku, na základe ktorého je budova neporušená. Okamžite sme začali rokovať so stavebnou firmou o čo najskoršom začatí prác, ktoré sme rozbehli 10. júla,“ dodal.

Na škole je podľa Drobu potrebná sanácia následkov požiaru a následná rekonštrukcia objektu. „Hroziace dištančné štúdium považujeme za veľmi nežiadúce, a preto nastavujeme všetky procesy tak, aby sme stihli školu otvoriť v septembri,“ uzavrel predseda BSK.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk