Počas víkendu sa v Bratislave uskutoční 3. kolo Európskeho pohára

džudo
ilustračné: SITA

Nadchádzajúci víkend sa v Hant aréne na Pasienkoch bude konať 3. ročník Európskeho pohára mužov a žien v džude. Všetky súboje sa budú začínať o 10. hodine. Turnaj sa bude niesť v znamení zatiaľ najvyššieho počtu pretekárov a pretekárok vrátane tých najzvučnejších svetových mien.

Účasť na tohtoročnom podujatí potvrdilo celkovo 290 borcov z 23 krajín. Kvalitu turnaja podčiarkuje prítomnosť jednej z najlepších svetových džudistiek Majlindy Kelmendiovej z Kosova, dvojnásobnej majsterky sveta v kategórii do 52 kg, ako i ďalších špičkových pretekárok z poľskej reprezentácie, ktoré na tohtoročných majstrovstvách sveta v kazašskej Astane v súťaži družstiev obsadili 2. miesto.

V súťaži mužov sa vrátane kompletnej slovenskej reprezentácie na čele s jednotkou Milanom Randlom predstavia napríklad Akil Gjakovová (Kos.), Krisztián Tóth (Maď.), Tomasz Kowalski (Poľ.), Jaromír Musil (ČR) a ďalší.

V sobotu sa bude súťažiť v ženských kategóriách do 48, 52, 57 a 63 kg a mužských do 60, 66 a 73 kg. V nedeľu prídu na rad ženy do 70, 78 a nad 78 kg a muži do 82, 90, 100 a nad 100 kg.

Európsky pohár bude generálkou pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy do 23 rokov, ktoré sa uskutočnia 13. – 15. novembra tiež v Hant aréne v Bratislave.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk