Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bratislavské letisko
ilustračné: maps.google.sk
9. septembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA

Počet cestujúcich na bratislavskom letisku stúpol o 13 %, letisko vybavilo 1,23 milióna cestujúcich

Bratislavské letisko vybavilo za osem mesiacov tohto roka 1,23 milióna cestujúcich. Počet pasažierov v auguste dosiahol takmer 255 tisíc, keď medziročne stúpol o tri percentá. Je to najlepší augustový výsledok za posledných sedem rokov.

BRATISLAVA 9. septembra – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo za osem mesiacov tohto roka 1 230 106 cestujúcich, čo predstavuje medziročne nárast o 13 %. Ako letisko v piatok informovalo, počet pasažierov v auguste, napriek nepriaznivej geopolitickej situácii, ktorá ovplyvňovala dovolenkovú sezónu, dosiahol 254 659. „Je to najlepší augustový výsledok za posledných sedem rokov. Zároveň o 3 % vyšší v porovnaní s augustom 2015,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Ivan Trhlík.

Z hľadiska počtu vybavených pasažierov cestovalo počas ôsmich mesiacov tohto roku najviac pasažierov z Bratislavy do Londýna, Dublinu, Berlína, Milána a Moskvy a späť. Lety do Moskvy zabezpečuje letecká spoločnosť Pobeda, do ostatných top štyroch miest letecká spoločnosť Ryanair. Tá ostáva už dlhodobo najväčším leteckým dopravcom na bratislavskom letisku. Za osem mesiacov prepravila z bratislavského letiska a naň už takmer 800-tisíc cestujúcich.

Za osem mesiacov sa na bratislavskom letisku uskutočnilo spolu 17 623 pohybov lietadiel, teda spolu odletov aj pristátí. To predstavuje nárast o 5 % oproti rovnakému obdobiu vlaňajška. Počet pohybov lietadiel v auguste dosiahol 2 752, čo bolo medziročne o 4 % menej. Zároveň od začiatku roka do augusta letisko vybavilo celkovo 14 439 ton leteckého nákladu. Preprava leteckého carga tak medziročne vzrástla o 8 %. V auguste letisko vybavilo 1 652 ton nákladu pri náraste o 15 %.

Letisko v Bratislave v minulom roku vybavilo spolu 1 564 311 cestujúcich a ich počet oproti roku 2014 vzrástol o 15,4 %. Išlo o prvý medziročný nárast pasažierov letiska od roku 2008, kedy jeho bránami prešlo rekordných 2 218 545 ľudí. Minuloročné zvýšenie počtu pasažierov bolo zároveň prvé dvojciferné od roku 2006, kedy ich medziročne pribudlo 46 %. Letisko zároveň zaznamenalo 24 622 pohybov lietadiel, čo bolo medziročne o 14,6 % viac. Objem nákladnej prepravy na bratislavskom letisku vlani dosiahol 21 098 ton a medziročne vzrástol o 8,5 %.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X