Problémové zostávajú rekreačné oblasti a chránené územia – alúvium rieky Morava a Devínska Kobyla.
Po chemickom postreku v Devínskej Novej Vsi sa podľa starostu Dáriusa Krajčíra počet komárov znížil. Mestská časť o tom informuje na sociálnej sieti. V utorok prebehol v spolupráci s magistrátom monitoring, ktorého sa zúčastnil aj starosta mestskej časti.
Podľa Dúbravky situácia s komármi zvládnutá nie je, Karlova Ves a Devín považujú biologický postrek za dostatočný
„Výskyt komárov sa po aplikácii v intraviláne výrazne znížil, problémové zostávajú rekreačné oblasti a chránené územia – alúvium rieky Morava a Devínska Kobyla. Našťastie niektoré liahniská, podľa informácií z magistrátu, už vyschli. Informácie o zvýšenom počte lariev nemáme. Stav budeme priebežne kontrolovať a uvítame aj aktívny prístup zo strany obyvateľov,“ uviedol Dárius Krajčír.
Devínska Nová Ves v pondelok aplikovala chemický postrek vo vlastnej réžii za takmer šesťtisíc eur.
Proti komárom už v Devínskej Novej Vsi bojujú aj chemickým postrekom
„Či budeme opakovať postrek závisí od toho, ako sa bude ďalej vyvíjať situácia s komármi. Veríme, že v kombinácii s BTI, ktoré sa aplikuje aj v chránených územiach a v mokradiach vzniknutých po záplavách, to pomôže a nebudeme musieť vynakladať ďalšie finančné prostriedky na likvidáciu tohto nepríjemného hmyzu,“ uviedla pre agentúru SITA referentka výstavby a životného prostredia mestskej časti Tatiana Ledényiová.
Mestská časť aplikovala chemický postrek na základe hlasovania obyvateľov. Celkovo sa prieskumu zúčastnilo a hlasovalo 3 076 obyvateľov, z toho 2 446 obyvateľov za vykonanie postreku a 534 obyvateľov proti.