Podnikateľom zasiahnutým koronakrízou vo Vajnoroch pomôžu odpustením časti nájmu

Bicykle pri dokovacej stanici Slovnaft BAjk počas oficiálneho spustenia bratislavského bikesharingu na Hurbanovom námestí. Bratislava, 7. september 2018.
Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel

Miestni poslanci tiež schválili zmluvu so spoločnosťou na prevádzku bikesharingu.

Vajnory odpustia časť nájmu miestnym podnikateľom, ktorých postihla koronakríza. Vajnorskí poslanci o tom rozhodli na poslednom zastupiteľstve. „Mnohí z nich aktívne pomáhajú obci, či už finančne, alebo materiálne pri rozvoji obce. Teraz prišiel čas, aby obec pomohla im,“ uviedol starosta mestskej časti Michal Vlček.

Vajnory odpustia podnikateľom, ktorí o to požiadali, 90 percent z ceny nájmu za obdobie od 15. marca do 30. júna.

Miestni poslanci tiež schválili prerozdelenie dotácií kultúrnym spolkom a športovým klubom, ako aj zmluvu so spoločnosťou Antik Telekom, ktorá poskytne mestskej časti systém zdieľaných bicyklov. Vajnory chcú v prvej fáze využiť 25 bicyklov a jednotlivé stanoviská umiestniť na viacero miest v mestskej časti.

Michal Vlček zároveň nevylúčil ani možnosť využitia ďalšej služby bikesharingu na území mestskej časti. „Nie je pravda, že by Vajnory nemali záujem o Slovnaft BAjk. Napriek rokovaniam s Antikom som rovnako verejne niekoľkokrát deklaroval záujem aj o tento systém,“ uviedol starosta a podotkol, že Slovnaft svoj systém fixných dokovacích staníc a svoje služby plánuje postupne rozšíriť aj do ďalších mestských častí vrátane Vajnôr.

Musím povedať, že Slovnaft BAjk verejne deklaroval záujem zriadiť svoju službu vo Vajnoroch a chcem týmto potvrdiť, že dvere na vajnorskom miestnom úrade mali aj majú stále otvorené a som pripravený rokovať,“ uzavrel starosta.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk