Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Rekonšštrukcie ciest a chodníkov
ilustračné: SITA
3. mája 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skbratislava.sk, © BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Poslanci neschválili zmluvu k predaju pozemkov NDS, mesto môže prísť o státisíce eur

Poslanci mestského zastupiteľstva neschválili dodatok zmluvy k predaju pozemkov pre Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS), napriek tomu, že pred pár mesiacmi tento predaj odsúhlasili. Mesto v dôsledku tohto kroku môže prísť o 300 000 eur. Primátor je preto rozhodnutý predložiť tento návrh na opätovné schválenie na najbližšom zastupiteľstve.

Ako uvádza mesto, neschválením tejto zmluvy môže prísť zo strany NDS, a. s., k vyvlastneniu pozemkov. V dôsledku tohto procesu by mesto prišlo o sumu 300 589,10 eur, ktorú by získalo navyše pri riadnom predaji. Ak by kataster ukončil celé konanie na všetky zmluvy viažuce sa k prijatému uzneseniu, mesto tak príde celkovo až o sumu 476 000 eur.

Mestské zastupiteľstvo už schválilo uznesením č. 588/2016 dňa 29. septembra 2016 predaj pozemkov v prospech NDS, a. s., v celkovej výmere 32 743 m2 za cenu 2 856 263,73 eur. Hlavné mesto previedlo pôvodné pozemky v k. ú. Nivy na NDS na základe Kúpnej zmluvy z 21. októbra 2016. Cena bola hlavnému mestu uhradená 8. novembra 2016.

Okresný úrad v Bratislave, katastrálny odbor však 13. januára 2017 rozhodol o prerušení konania, z dôvodu, že údaje o pozemkoch nie sú v súlade s aktuálnymi údajmi katastra. Zmena nastala z dôvodu zápisu geometrických plánov zo strany NDS, o ktorých hlavné mesto nebolo informované.

Konsolidáciu údajov zapísaných v katastri nehnuteľností mesto navrhlo vyriešiť uzatvorením dodatku ku Kúpnej zmluve z 21. 10. 2016. Predložený návrh dodatku zmluvy mal len zosúladiť údaje o pozemkoch už schváleného predaja pre NDS za účelom rekonštrukcie a dostavby križovatky D1 – Bajkalská. Predmetom dodatku nebola zmena rozsahu ani ceny pozemkov. Napriek tomu poslanci tento dodatok na stredajšom zasadnutí mestského zastupiteľstva neschválili.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X