Pozemok v blízkosti ochranného pásma pitnej spodnej vody treba vyčistiť

Viadukt panonska rastislav gemersky upr3.jpg
Rastislav Gemerský

Na znečistený priestor pod viaduktom Panónska v lokalite Janíkov dvor nás upozornil náš čitateľ. Poukazuje na to, že tam vyviera na povrch spodná voda, ktorá zaplavuje podzemné priestory – tunely. Toto územie sa nachádza v blízkosti ochranného pásma pitných spodných vôd.

„Nachádza sa tu množstvo prázdnych, alebo úplne nepoužitých obalov rôznych veľkostí, od chemických sprejových farieb, rozpúšťadiel, činidiel, čističov a iných nebezpečných toxických kvapalín, ktoré boli použité pri nezmyselných a abstraktných maľbách na oporných betónových pilieroch tohto viaduktu. Týchto obalov sú tu tisíce, ktoré sfarbujú povrchovú vodu, a potom táto kvapalná farebná zmes preniká do podzemia,“ uviedol Rastislav Gemerský.

Viadukt panonska rastislav gemersky upr4.jpg
Rastislav Gemerský

„Ten, kto povolil takýto nezmysel, by sa mal za toto aj zodpovedať, lebo nikto nekontroluje čistotu a poriadok týchto priestorov, po odchode tzv. moderných umelcov. Tento odpad sa nachádza už aj v obidvoch zaplavených tuneloch, v celej ich dĺžke aj šírke,“ dodal.

Viadukt panonska rastislav gemersky upr1.jpg
Rastislav Gemerský

Lokalita sa nachádza v mestskej časti Petržalka, preto sme sa jej na situáciu opýtali. Silvia Vnenková z oddelenia komunikácie s verejnosťou uviedla: „Uvedená lokalita je vo vlastníctve Hlavného mesta SR Bratislavy. Na jeseň 2017 bolo zvolané pracovného stretnutie za účasti zástupcov Mestskej časti Petržalka, Hlavného mesta SR Bratislavy a Okresného úradu Bratislava, na ktorom bolo dohodnuté vyčistenie tohto priestoru. Zo strany vlastníka pozemku prišlo k náprave a pozemok bol vyčistený. Nakoľko sa situácia opakuje, opätovne vyzveme vlastníka pozemku na vyčistenie.“

Viadukt panonska rastislav gemersky upr2.jpg
Rastislav Gemerský

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk