Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Viadukt panonska rastislav gemersky upr3.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Rastislav Gemerský
17. januára 2018 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Pozemok v blízkosti ochranného pásma pitnej spodnej vody treba vyčistiť

Na znečistený priestor pod viaduktom Panónska v lokalite Janíkov dvor nás upozornil náš čitateľ. Poukazuje na to, že tam vyviera na povrch spodná voda, ktorá zaplavuje podzemné priestory – tunely. Toto územie sa nachádza v blízkosti ochranného pásma pitných spodných vôd.

„Nachádza sa tu množstvo prázdnych, alebo úplne nepoužitých obalov rôznych veľkostí, od chemických sprejových farieb, rozpúšťadiel, činidiel, čističov a iných nebezpečných toxických kvapalín, ktoré boli použité pri nezmyselných a abstraktných maľbách na oporných betónových pilieroch tohto viaduktu. Týchto obalov sú tu tisíce, ktoré sfarbujú povrchovú vodu, a potom táto kvapalná farebná zmes preniká do podzemia,“ uviedol Rastislav Gemerský.

Viadukt panonska rastislav gemersky upr4.jpg
Rastislav Gemerský

„Ten, kto povolil takýto nezmysel, by sa mal za toto aj zodpovedať, lebo nikto nekontroluje čistotu a poriadok týchto priestorov, po odchode tzv. moderných umelcov. Tento odpad sa nachádza už aj v obidvoch zaplavených tuneloch, v celej ich dĺžke aj šírke,“ dodal.

Viadukt panonska rastislav gemersky upr1.jpg
Rastislav Gemerský

Lokalita sa nachádza v mestskej časti Petržalka, preto sme sa jej na situáciu opýtali. Silvia Vnenková z oddelenia komunikácie s verejnosťou uviedla: „Uvedená lokalita je vo vlastníctve Hlavného mesta SR Bratislavy. Na jeseň 2017 bolo zvolané pracovného stretnutie za účasti zástupcov Mestskej časti Petržalka, Hlavného mesta SR Bratislavy a Okresného úradu Bratislava, na ktorom bolo dohodnuté vyčistenie tohto priestoru. Zo strany vlastníka pozemku prišlo k náprave a pozemok bol vyčistený. Nakoľko sa situácia opakuje, opätovne vyzveme vlastníka pozemku na vyčistenie.“

Viadukt panonska rastislav gemersky upr2.jpg
Rastislav Gemerský

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X