Práce na diaľničnom moste na D2 v Lamači si vyžiadali zmeny v doprave, rýchlosť ešte viac obmedzili

Narodna dialnicna spolocnost d2 lamac most.jpg

Národná diaľničná spoločnosť uviedla, že na úseku znížili maximálne povolenú rýchlosť na 40 kilometrov za hodinu, vodiči nerešpektovali pôvodnú rýchlosť 60 kilometrov za hodinu.

V rámci pokračujúcej komplexnej opravy ľavého diaľničného mosta na D2 v bratislavskom Lamači smerom na Záhorie nastali zmeny v doprave.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s., (NDS) informovala, že v spolupráci s políciou a projektantom prijali opatrenia zvyšujúce komfort motoristov pri prejazde úsekom.

Zníženie rýchlosti

V miestach prejazdov stredným deliacim pásom sme zmiernili prejazdné polomery (sploštili sme esíčka) a smerovacie dosky na podstavcoch sme nahradili vodiacimi doskami. Zároveň sme znížili maximálne povolenú rýchlosť na 40 kilometrov za hodinu, keďže vodiči nerešpektovali pôvodnú rýchlosť 60 km/h a po úseku jazdili aj 80-kilometrovou rýchlosťou, čo významnou mierou znemožňovalo prejazd daným úsekom,“ uviedla na sociálnej sieti NDS.

Na opravovanom moste v denných hodinách z hornej časti diaľnice pokračujú búracie práce, ktoré pre vysokú intenzitu vytváraného hluku a umiestnenie mosta v intraviláne mestskej časti Lamač nie je možné vykonávať v noci.

V nočných hodinách realizujeme sanačné práce betónového povrchu zospodu mostného objektu. Tieto práce prebiehajú podľa aktuálnych výluk zo strany ŽSR,“ dodali diaľničiari. Súčasná etapa prác má trvať do 17. júla.

Odstránenie kolíznych bodov

S obnovou ľavého mosta na diaľnici D2 po predchádzajúcom trvalom rozšírení vozovky za mostom začali 20. júna a plánujú ju dokončiť do 31. augusta.

Počet jazdných pruhov počas opravy zostal zachovaný (dva pruhy v smere na výjazde z Bratislavy a dva pruhy v smere k tunelu Sitina).

Predĺženie pripájajúceho pruhu z cesty II/505 na D2 v smere do centra má odstrániť kolízne body pri pripájaní vozidiel na diaľnicu.

Komplexná oprava mosta

Komplexná oprava polstoročného a veľmi vyťaženého mosta na diaľnici D2 nad železničnou traťou v Lamači by mala stáť približne 1,4 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Táto suma zahŕňa práce uskutočnené už vlani v lete na pravej strane diaľničného mosta v smere zo Záhoria do Bratislavy aj aktuálne práce na ľavom moste vedúcom z hlavného mesta na Malacky.

NDS ako investor zadala zákazku spoločnosti Strabag, s.r.o., na základe zmluvy účinnej od februára 2021.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk