Príslušníci polície pomáhali mužovi, ktorý bol intoxikovaný alkoholom. Zachránili aj zraneného na križovatke ulíc

Mestska policia bratislava ilustracna.jpg

Bratislavská mestská polícia zasahovala v uliciach hlavného mesta aj počas prvého týždňa nového roka. Ako vyplýva z hlásenia, ktoré s pravidelnosťou príslušníci zverejňujú, v uplynulom týždni bolo realtívne pokojne, nakoľko sa riešilo menej prípadov než zvyčajne. Mestskí policajti však zachránili dvoch mužov, chladné počasie v spojení so snežením si vyžiadalo svoju daň.

Podľa informácií od Mestskej polície v Bratislave v týždni od pondelka 31. decembra 2018 do nedele 6. januára 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkovo 611 udalostí.

Klasicky sa medzi udalosťami objavili aj také, ktoré sa hneď na mieste po preverení ukázali ako neopodstatnené. Týchto bolo 235.

„K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, tých bolo 314. Mestská polícia v 4 prípadoch spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 3 prípadoch so Slobodou zvierat,“ uviedli bratislavskí policajti.

Občania sa dopúšťali aj priestupku proti verejnému poriadku a stalo sa tak celkom trikrát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná šiestim ľuďom.

Záverečné hodiny a prevádzkové časy neboli dodržané v troch prevádzkach, požívanie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách eviduje bratislavská mestská polícia v jednom prípade a rovnako v jednom prípade obťažovanie osôb. Nepovolené pouličné aktivity zaznamenala polícia počas minulého týždňa u jednej osoby.

„Porušovanie zákona o ochrane nefajčiarov sme zaznamenali v 2 prípadoch, podmienky držania psov porušili 2 majitelia psov. Na príslušné úrady mestská polícia nahlásila 2 staré vozidlá. Celkom 5 dopravných značiek sme zaznamenali poškodených,“ pokračovala polícia vo výpočte toho, čo riešili hliadky v uplynulých dňoch.

Ani prvý týždeň nového roka sa nezaobišiel bez blokovacích zariadení, ktoré polícia rozdávala vozidlám za nesprávne parkovanie. Celkom bolo nasadených 206 „papúč“ a 25 motoristov si po svoje odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

„Najviac priestupkov mestskí policajti riešili na Františkánskom námestí, odkiaľ evidujeme 23 priestupkov,“ doplnila záverom bratislavská polícia.

Mestskí policajti sa v uplynulom týždni postarali aj o dvoch mužov, u ktorých si chladné počasie, ktoré sprevádzalo sneh, vyžiadalo svoju daň. „V sobotu v skorých ranných hodinách hliadky mestskej polície zasahovali na Ivanskej ceste, kde našli na zemi ležať podchladeného muža intoxikovaného alkoholom,“ informovala polícia.

Ako ďalej policajti dodali, z vyššie uvedeného dôvodu mužovi okamžite privolali pomoc a kontaktovali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Tí muža následne previezli do najbližšieho zdravotného zariadenia.

Podľa infrormácií od polície v túto noc príslušníci mestskej polície zachránili aj ďalšieho muža. Tento ležal zranený na križovatke ulíc Prievozská a Košická. Ako na záver doplnila polícia, jeho zranenie si vyžiadalo lekárskej ošetrenie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk