Prístavný most je najvyťaženejšou komunikáciou na Slovensku, prejdú ním tisíce áut denne

Foto: archívne, bratislavskykraj.sk

V priemere prejde denne cez Prístavný most v Bratislave vyše 85-tisíc vozidiel.Na tomto úseku bolo nameraných rekordných 121-tisíc vozidiel za deň.

Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) sa pandemické opatrenia podpísali aj na poklese intenzity dopravy na Slovensku. V minulom roku dosiahli dopravné intenzity v priemere 80% z hodnôt nameraných v roku 2019.

Najväčší pokles bol zaznamenaný na diaľnici D2, konkrétne 8 500 vozidiel za deň. Percentuálne to predstavuje pokles približne o 21%.

Naopak najvyššia intenzita dopravy bola nameraná na Prístavnom moste v Bratislave. A to konkrétne na úseku D1 križovatka Ovsište – križovatka Bajkalská. V priebehu jedného dňa prešlo na tomto úseku 121 175 vozidiel.

V roku 2020 bola najviac vyťažená diaľnica D2. Na úseku D2 križovatka Pečňa – križovatka Mlynská dolina bolo zaznamenaných 74 653 vozidiel za jeden deň, čo zároveň predstavovalo najvyššiu priemernú dennú intenzitu dopravy.

Najnižšiu priemernú dennú intenzitu dopravy zaznamenala NDS na úseku D2 štátna hranica SR/Maďarsko – križovatka Jarovce. Cez tento úsek prešlo 12 919 vozidiel za jeden deň.

Menej vyťaženou diaľnicou je D4, úsek od križovatky štátna hranica SR/Rakúsko po križovatku Jarovce, kde bolo zaznamenaných v priemere 11 832 vozidiel za jeden deň. Najviac prešlo týmto úsekom 24 741 vozidiel, a to konkrétne 21. februára 2020.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk