Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Apollo business center hb reavis kolaz.jpg
Zdroj: Foto ilustračné: hbreavis.com

Problémy so statikou viedli až k odstráneniu budovy

Predpokladaný termín ich ukončenia je na budúci rok.

V bratislavskej mestskej časti Ružinov sa v druhej polovici septembra začínajú asanačné práce na budove Apollo 1 s narušenou statikou. Práce plánujú ukončiť v priebehu budúceho roka. Firma, ktorá zabezpečuje asanáciu budovy sa, podľa svojich slov, snaží zrecyklovať čo najviac materiálu.

„V rámci recyklácie našli niektoré veci svoje využitie v OZ Cvernovka, ktorým sme zo starého Apolla odovzdali napríklad dvere, zárubne či serverové rackové skrine. Okrem toho recyklujeme všetky kovy, teda meď, hliník, oceľové konštrukcie, ďalej sklo, kamenné dlažby, štrk zo strechy, technologické zariadenia, káblové rozvody a podobne“, uviedla pre agentúru SITA Country Marketing & PR Manager HB Reavis Slovakia Martina Jamrichová. Dodala, že zrecyklujú aj betón, ktorý sa dá v rozdrvenom stave následne použiť na výstavbu chodníkov.

Obyvatelia budú ochránení pred hlukom

Do konca roka plánujú vykonať čistiace či počiatočné búracie práce v interiéri budovy, daná aktivita preto obyvateľov Ružinova nezasiahne. Začať chcú s vypratávaním výťahov, klimatizácií, kotlov, zdravotechniky, podláh, izolácií či sadrokartónových priečok.

O ďalších krokoch bude firma verejnosť informovať, avšak jednou z podmienok, „ktoré sú súčasťou búracieho povolenia, je aj to, že stavba bude odstránená bez použitia výbušnín, a tak, aby to malo čo najmenší možný negatívny dopad na okolie (hlučnosť, prašnosť, vibrácie)“ , uviedla hovorkyňa bratislavskej mestskej časti Ružinov Tatiana Tóthová.

Problémy so statikou

Budovu Apollo Business Centra otvorili na jar v roku 2005. O desať rokov, teda v roku 2015, sa potvrdili problémy s konštrukciou. „Ružinovský stavebný úrad vtedy vyzval spoločnosť, aby neodkladne vykonala všetky preventívne opatrenia v zmysle záverov predloženého statického posudku, zabezpečila vypracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie pre trvalú sanáciu dotknutých častí stavby, predložila žiadosť o stavebné povolenie a aby postupovala pri vykonávaní preventívnych opatrení v dotknutých priestoroch stavby podľa statického posudku a v zmysle ďalšej dokumentácie vypracovanej statikom“, dodala na záver Tóthová.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X