Prvý Bratislavský volejbalový klub bojuje v medzinárodnej súťaži

1.bvk_.jpg
Pavol Uhrin

Po minuloročnom bronze v slovenskej Extralige sa Prvý Bratislavský volejbalový klub rozhodol prihlásiť aj do medzinárodnej súťaže MEVZA Cup, ktorej ďalší ročník sa začal minulý víkend.

V základnej časti sa stretne každý s každým, turnajovým spôsobom – vždy po tri družstvá. Ďalšie turnaje sa uskutočnia v decembri, v januári a februári. O titul v Mevza Cupe bojujú Nova KBM Branik Maribor (SLO), Calcit Ljubljana (SLO), Mladost Zagreb (CRO), Slávia EU Bratislava (SVK), Vasas Óbuda Budapest (HUN), Linamar Békéscsabai Rse (HUN), Sokol Post Nö (AUT), 1. BVK Bratislava (SVK) a VK UP Olomouc (CZE).

Bratislavčania sa môžu tešiť na predvianočné súboje v PKO. Štyri najlepšie tímy potom postúpia na záverečný Final Four turnaj, ktorý sa odohrá v marci 2017.

BVK odohral svoj úvodný turnaj minulý víkend v Budapešti, a to zápasom proti papierovo najsilnejšiemu súperovi. Čakal ich totiž mnohonásobný víťaz tejto súťaže – Nova KBM Branik Maribor v zostave s niekoľkými slovinskými reprezentantkami.

Zápas mal vysoké tempo, k čomu však prispeli hrou aj bratislavské hráčky. Prvý set držali s favoritom krok až do koncovky, v druhom im súper ušiel a udržal si náskok až do konca. V treťom dejstve Bratislavčanky začali s chybami, a dovolili Mariboru odskočiť o 8 bodov, veľkou bojovnosťou a hlavne výborným volejbalom sa im však podarilo náskok stiahnuť. O výsledku setu sa rozhodovalo napokon znovu v koncovke, ktorú zvládli skúsenejšie súperky lepšie. Hoci družstvo 1. BVK zápas prehralo 0:3, ich formujúca sa zostava si zaslúžila aplauz od divákov za predvedený výkon.

Bvk 6986.jpg
Pavol Uhrin

V nedeľu Bratislavčanky odohrali veľmi kvalitný volejbal proti domácemu družstvu. Do zápasu nastúpili Bratislavčanky nebojácne a poľahky vyhrali prvý set. Domáce dievčatá sa však nezľakli, ďalšie dva sety si ustrážili, no vo štvrtom im to Bratislavčanky opäť skomplikovali. O zápase sa tak rozhodovalo až v tajbrejku, ktorý si však maďarské dievčatá nenechali uchmatnúť. Vo fantastickej atmosfére vytvorenej domácimi fanúšikmi bratislavské družstvo síce nevyhralo, ale domov si odnieslo nové skúsenosti, ktoré sa budú snažiť zúročiť v slovenskej Extralige.

V stredu večer 1. BVK odohral ďalší, tentoraz extraligový zápas proti nováčikovi – HIT Trnava s jednoznačným víťazstvom 3:0, v sobotu privítajú na domácej palubovke tím VTC Pezinok, ktorý sa na túto sezónu spojil s bratislavským družstvom ŠŠK Bilikova.

Všetci športoví fanúšikovia a obdivovatelia ženského športu si 1. BVK môžu najbližšie pozrieť v Športovej hale PKO v sobotu 22. októbra o 18. hodine.

2 22.10.2016 pezinok.jpg

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk