Račania sa budú môcť bezplatne zbaviť starých spotrebičov

vysavač, elektronika
pixabay.com

Obyvatelia bratislavskej Rače sa budú môcť poslednú májovú sobotu zbaviť nepotrebných elektrospotrebičov. Elektroodpad z ich domácností odvezú bezplatne, svoj záujem však treba nahlásiť najneskôr do 27. mája telefonicky alebo e-mailom na miestnom úrade v Rači.

Račania sa budú môcť zbaviť nepotrebných chladničiek, práčok či televízorov, ale aj menších spotrebičov, ako napríklad fénov či holiacich strojčekov. Všetok nahlásený elektroodpad musia obyvatelia vyložiť v deň zberu, teda 30. mája, do 8. hodiny do vchodu bytového domu alebo za bránu rodinného domu.

Mestská časť upozorňuje, že elektroodpad netreba vykladať na ulicu alebo k ceste, tak ho totiž môžu nájsť nelegálni zberači, ktorí ho neodborne rozoberú, nepredajné časti odhodia a vytvárajú tak čierne skládky.

Nepotrebné elektrospotrebiče z domácností odváža na recykláciu organizácia Envidom – Združenie výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu. Jej pracovníci upozorňujú, že aby stihli v daný deň odviezť spotrebiče zo všetkých nahlásených adries, elektroodpad nevynášajú z bytov, pivníc ani povál.

Ak nahlásený odpad spred domov neodvezú v daný deň do 14. hodiny, treba to do pol hodiny nahlásiť na linku zberu 0911 250 211.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk