Rekonštrukcia lanovky zo Železnej studničky na Kamzík pokračuje, hotová má byť na jar

Lanovka kamzik rekonstrukcia nove mesto.jpg
Foto: Nové Mesto

Lanovka má tento rok 50. výročie a už v marci by mala byť po rekonštrukcii opäť v prevádzke.

Nové Mesto pokračuje v prácach na rekonštrukcii lanovky zo Železnej studničky na Kamzík. O aktuálnom stave prác informuje na sociálnej sieti starosta Nového Mesta Rudolf Kusý.

Lanovka má tento rok 50. výročie svojej existencie a už onedlho bude prevážať návštevníkov lesoparku v kvalitnejších a bezpečnejších podmienkach,“ uviedol Kusý s tým, že veľkú časť prác už majú za sebou. „Zostáva ešte pár naplánovaných prác a verím, že v marci budeme hotoví a vynovenú lanovku opäť spustíme,“ dodal.

V rámci rekonštrukcie na hornej stanici lanovky urobili kompletnú hydroizoláciu nástupišťa, prístupovej aj výstupovej lávky a položili nový asfalt.

Postavili sme novú pokladňu, nové betónové schodisko k bufetu, nový výstupný chodník zo schodiska,“ vymenoval Kusý s tým, že natiahli tiež novú elektroinštaláciu a osadili nové zábradlie a koridor. Na dolnej stanici zbúrali staré prístupové a výstupové lávky, ktoré nahradili novými z oceľovej konštrukcie.

Zaizolovali sme strechu, rozšírili nástupište pre cyklistov a osadili nové zábradlie. Pribudlo aj nové odpadové potrubie,“ doplnil starosta Nového Mesta s tým, že aj počas rekonštrukcie realizujú technickú údržbu lanovky a jej prípravu na novú sezónu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk