Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave: Okolie Mosta SNP je v katastrofálnom stave, vozovku "zdobia" výtlky s kalužami či prepadliny

Most SNP cesty
Foto: Bratislavadeň

V novej rubrike Rozbité cesty a neporiadok v Bratislave budeme pravidelne informovať o stave rozbitých chodníkov, ciest a neporiadku v hlavnom meste. 

Cesty s výtlkmi a prepadlinami sa nájdu snáď v každom meste a výnimkou nie je ani Bratislava. Podobne by sa dali opísať cesty v okolí Mosta SNP, ktoré sú v katastrofálnom stave. V minulej časti rubriky sme upozornili na stav Devínskej cesty.

Most SNP patrí ku kľúčovým cestám, ktorou denne prejde veľa vodičov. Nerovná cesta začína pred samotným mostom v smere z Karlovej Vsi. V jazdnom pruhu vyčnieva značenie vozovky.

Most SNP cesty
Cesta pri Moste SNP. Foto: Bratislavadeň

Za električkovou traťou sa naskytne pohľad na prepadnutý kanál, ktorého stav sa každým dňom zhoršuje. Hneď vedľa sa nachádza zabetónovaný výtlk, ktorý však nie je vôbec rovný.

Most SNP cesty
Cesta pri Moste SNP. Foto: Bratislavadeň

Prepadliny po bokoch cesty neohrozujú len autá, ale aj cyklistov, ktorí sa v exteriéri vyskytujú v teplom počasí čoraz častejšie. Cestu sme fotili po daždi, čo má za následok, že sa v prepadlinách tvoria kaluže vody.

Most SNP cesty
Výtlky s vodou. Foto: Bratislavadeň

Bratislavčania sa však skôr ako v polovici leta opravy cesty nedočkajú. Ako informovala hovorkyňa bratislavského magistrátu Dagmar Schmucková, cesta sa bude lokálne opravovať v júli.

Most SNP cesty
Cesta pri Moste SNP. Foto: Bratislavadeň
Most SNP cesty
Výltk na ceste pri Moste SNP. Foto: Bratislavadeň

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk