Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Križovatka Ketelec
Foto: www.obchvatbratislavy.sk
24. novembra 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Ružinov prijal návrh o prevode pozemkov na Nivách

Ružinovskí poslanci schválili návrh o prevode vlastníckeho práva pozemkov v katastrálnom území Nivy na Národnú diaľničnú spoločnosť (NDS). Rozhodli o tom na zasadnutí miestneho zastupiteľstva. Dôvodom zmeny majetkoprávneho usporiadanie vlastníckych vzťahov k pozemkom je rekonštrukcia diaľnice D1 Bratislava – Križovatka Prievoz a realizácia stavby Rýchlostná cesta R7 Bratislava Ketelec – Bratislava Prievoz.

V prijatom návrhu uznesenia je uvedené, že NDS musí kúpnu zmluvu podpísať do 90 dní od jeho schválenia ružinovským miestnym zastupiteľstvom. Ak kúpnu zmluvu kupujúci v uvedenom termíne nepodpíše, toto uznesenie stratí platnosť. Poslanci Ružinova schválili predaj pozemkov v katastrálnom území Nivy pod bratislavský obchvat Národnej diaľničnej spoločnosti ešte na septembrovom zasadnutí zastupiteľstva. Za predaj dostane Ružinov 1 724 141,80 eura. Ceny pozemkov stanovili na základe znaleckých posudkov.

Podľa spracovateľky návrhu na predaj týchto pozemkov NDS Alice Kučerovej „diaľnica a rýchlostná cesta odľahčia Bratislavu od tranzitnej dopravy, ktorá smeruje do Rakúska a Maďarska, a tiež rozdelia dopravu, ktorá prichádza cez hranice mesta“.

Poslanci schválili návrh o nájme časti pozemku v katastrálnom území Nivy pre Národnú diaľničnú spoločnosť, aby tam mohla rekonštruovať diaľnicu D1 Bratislava – Križovatka Prievoz. Pozemok sa dočasne využije na umiestnenie vysokonapäťového vedenia. V návrhu uznesenia je taktiež podmienka, podľa ktorej musí byť nájomná zmluva podpísaná do 90 dní od schválenia uznesenia v miestnom zastupiteľstve. V prípade, že zmluvu nájomcom nepodpíše v uvedenom termíne, toto uznesenie stratí platnosť.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X