Sad Janka Kráľa je už opäť otvorený pre návštevníkov, z parku odčerpali celkovo 5,5 milióna litrov vody

Kolaz sad janka krala.jpg
Foto: Bratislava - hlavné mesto SR - koláž BratislavaDen.sk

Zo zatopeného parku odčerpali hasiči od nedele do utorka celkovo 5,5 milióna litrov vody.

Sad Janka Kráľa v Petržalke bol už počas víkendu opäť prístupný pre návštevníkov. Ako informuje hlavné mesto na sociálnej sieti, stromy, ktoré zasiahla voda z porušeného potrubia, vyhodnotili ako bezpečné.

Výnimku tvorí jeden strom, ktorý je dočasne oplotený a vykonajú na ňom ťahovú skúšku. Zo zatopeného parku odčerpali hasiči od nedele 12. marca do utorka 14. marca celkovo 5,5 milióna litrov vody do Dunaja a časť vody vsiakla aj pôda. Nasledovať budú terénne úpravy, oprava chodníka a tzv. Cvička pod Mostom SNP.

Petrzalka jsad janka krala.jpg
Foto: Bratislava - hlavné mesto SR

V nedeľu 12. marca zaplavilo Sad Janka Kráľa, dôvodom bola porucha na jednom z veľkých transportných vodovodných potrubí. Bratislavská vodárenská spoločnosť začala s opravou poškodeného potrubia v pondelok ráno.

BVS dopĺňa, že sa potvrdila porucha na prívodnom potrubí DN 800 z vodného zdroja Pečniansky les smerom do mesta. Haváriu spôsobil priečny zlom na potrubí z roku 1971.

Podľa projektovej dokumentácie malo byť poškodené potrubie z ocele, ale priamo na mieste zistili, že bolo vybudované zo šedej zliatiny, ktorá je za určitých okolností náchylná na tento typ porúch.

Petrzalka jsad janka krala 2.jpg
Foto: Bratislava - hlavné mesto SR
Petrzalka jsad janka krala 3.jpg
Foto: Bratislava - hlavné mesto SR

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk